מיזוג אוויר VRF – הכר את הטכנולוגיה

טכנולוגיית ה- VRF המהפכנית, זוהי טכנולוגיה הפועלת בצורה שונה מזו של מערכות מיזוג האוויר המרכזיות המוכרות לנו עד היום. במערכות הפשוטות והמוכרות, המדחס נכנס לפעולה ברגע שיש דרישה לטמפרטורה מסוימת, וברגע שהחלל הממוזג מגיע לטמפרטורה המבוקשת. כשהטמפרטורה הרצויה מתקבלת, המדחס מפסיק לעבוד, וכשיש שוב שינוי בטמפרטורת החדר, המדחס שוב נכנס לפעולה וכך חוזר חלילה. בשל צורת הפעולה הזו, ישנה תחושה לא נעימה של חוסר יציבות הטמפרטורה, מה גם שאורך חיי המדחס מתקצר בשל הפעולות הרבות, וכמובן שהטמפרטורה של החלל אף פעם לא מושלמת מאחר ויש בה סטייה של בין 3 ל-4 מעלות. חסרון נוסף במערכות הפשוטות הוא שיש הרגשה יובש, בעיקר כאשר המזגן הוא על מצב חימום.

יתרונות השיטה VRF

בשיטת ה- VRF עיקרון הפעולה של נפח משתנה של נוזל הקירור פותר את כל הבעיות שקיימות במערכות הפשוטות. בזכות הטכנולוגיה הזו, המערכת חסכונית יותר בצריכת החשמל, היא יעילה יותר, יש אווירה נעימה יותר, אין סטייה גדולה בטמפרטורה (פחות מחצי מעלה), הלחות היחסית נשמרת כך שאין הרגשת יובש בחימום, וכמובן שאורך החיים של המדחס ארוך פי כמה, וזה מאחר ואין את ההפעלות וההפסקות על כל סטייה קטנה. יתרון נוסף במערכות ה- VRF הוא החיסכון הרב בחלל, וזה מאחר ואין צורך בתעלות, ובזכות זה אין הפסדי אנרגיה עבור תעלות המיזוג וכמובן אין מפגע אסתטי שכרוך בעשיית תעלות. בנוסף על כך, הבקרה הממוחשבת מאפשרת לשלוט בכל חדר בנפרד, באופן עצמאי ,על ההפעלה, על הטמפרטורה ועל עוצמת זרימת האוויר.

מערכות האקלים בשיטת ה- VRF מספקות אוויר ממוזג ברמה הגבוהה ביותר, תוך חיסכון משמעותי של כ- 50% בצריכת החשמל. יעילות זו של המערכת נובעת בזכות הניצולת התרמו-דינאמית הגבוהה, האפשרות לווסת את טמפרטורת העבודה של כל יחידה פנימית בנפרד והיכולת המשתנה בצורה רציפה, להפנות עודפי כוח קירור לאזורים הדורשים זאת במיוחד. טכנולוגיית זו מאפשרת להשיג קירור וחימום מושלמים ובעלויות מופחתות בצורה דרמטית livepuntobanco.

העיקרון של מיזוג אוויר בשיטת ה- VRF הוא במדחס המיוחד שמשנה את מהירותו באופן רציף ובהתאם לדרישות של המאיידים. מערכת מיזוג אוויר המבוססת על VRF זוהי מערכת מודולארית, והיא מאפשרת להשתמש בו זמנית במספר רב של יחידות איוד המחוברות ליחידת עיבוי אחת. הנוחות, הגמישות בהתקנה, השקט והחיסכון שבמערכת זו הופכות אותה לפופולארית במיוחד ולמבוקשת בקרב בתים רבים, משרדים רבים ועוד.

 

About admin

Check Also

שיפוץ גינה בקסם הטבע – עם ריהוט גן מודרני

הקיץ הגיע, החמימות מרתקת והאוויר מתמלא בריחות של פרחים וטבע. זה הזמן לשדרג את הגינה …