מגוון פעילויות ללקויי ראייה ועיוורים

תסכימו איתנו שכאשר חושבים על פעילויות ללקויי ראייה ועיוורים, נוטים לחשוב שההיצע לא מגוון ואף מוגבל. מה שכן, בפועל לא כך הדבר. יש פעילויות שיכולות להתאים גם למי שיש לו קושי לראות. זה לא משנה אם אתם סובלים מלקות ראייה בעצמכם או מכירים קרוב משפחה או חבר קרוב, דעו שיש פעילויות שיכולות בהחלט להתאים ושכמעט כולם יכולים לעשות.
הצטרפו אלינו לכתבה מעניינת במיוחד.

פעילות מס' 1 – רכיבה על אופניים

רכיבה על אופני טנדם היא פעילות משותפת לאנשים ללא מוגבלות בראייה ולאנשים עם מוגבלות בראייה. הפעילות הזאת מתקיימת בכל רחבי הארץ. אופני טנדם הם אופניים שיש להם שני מושבים. במושב הקדמי יושב המלווה שרואה והוא גם זה שאוחז בכידון האופניים, מעביר הילוכים וכמובן גם אחראי על הבלמים. מאחוריו, יושב האדם העיוור. הוא מדווש גם כן והוא צריך להתאים את תנועות הדיווש והקצב שלהן למלווה.

פעילות מס' 2 – לרקוד או להקשיב למוזיקה

האדם שסובל מלקות ראייה, יכול להנות מאוד מהקשבה למוזיקה ויותר מכך, הוא גם יכול לרקוד בזמן שהוא מאזין לה. מבחינת הריקוד, מדובר על פעולה שבריאה לא רק לגוף אלא גם לנפש. כאשר רוקדים, מופרשים אנדרופינים. הם גורמים לאושר וגם יכולים להשכיח את הכאבים מהם סובלים. 

פעילות מס' 3 – אימון גופני

אימון גופני היא פעילות שכל אדם לקוי ראייה יכול לעשות. אפשר להמציא תרגילי ספורט מהראש ואפשר גם לבצע פעילות ספורט כמו, כדור שער (מדובר על משחק שמתקיים כולו באולם סגור. במהלך המשחק אסור לדבר. המשחק כולל שימוש בכדור עם פעמונים. האדם לקויי הראייה יודע איפה הכדור נמצא בכל שלב במשחק וזאת תודות לכך שהוא שומע את צלצול הפעמונים המחוברים לכדור. כל קבוצה במשחק כדור שער מונה כ-3 שחקנים. על המגרש, יש קווים במרחקים קבועים והם אלה שמסייעים למשתתפים להבין איפה הם נמצאים ביחס למגרש. המטרה העיקרית של המשחק היא להכניס את הכדור לשער של הקבוצה היריבה. או בכלל להשתתף בטריאתלונים שמותאמים במיוחד לאנשים עם לקות ראייה. 

פעילות מס' 4 – קריאת ספרים

כל אדם שסובל מלקות ראייה ומתקשה לקרוא, יכול להיכנס לאתר הספרייה המרכזית לעיוורים ולבעלי לקות ראייה. באתר, ניתן למצוא כ-20,000 ספרים מוקלטים. 

פעילות מס' 5 – חיות מחמד

המון עיוורים משתמשים בכלבי נחייה וזאת על מנת שיוכלו לנוע ממקום למקום. כמו כן, במידה ואין כלב נחייה, תמיד אפשר לגדל חיית מחמד. מדובר על פעילות מספקת מאוד. כמו כן, במידה ולא מעוניינים בגידול חיית מחמד, אפשר לקפוץ לפינת ליטוף וללטף בעלי חיים ועל הדרך גם להנות מהמגע והחום שלהם.

פעילות מס' 6 – סרטים

יש המון סדרות וגם סרטים שעברו עיבוד מיוחד וכל זאת על מנת שיהיו מונגשים עבור אנשים שסובלים מלקויות ראייה. למעשה, ההנגשה היא ליווי קולי שמתאר מה מתרחש בכל סצנה בסרט או בסדרה. 

פעילות מס' 7 – משחקי קופסה

יש המון משחקים שעברו התאמות מיוחדות ללקויי ראייה ועיוורים. לדוגמה, מונופול, קלפי משחקי ייעודים, שש בש, דמקה, שחמט ועוד. משחקי קופסה יכולים להתאים לכל גיל ומדובר על פעילות שהיא לא רק מספקת ומהנה אלא גם מפתחת את התחרותיות ואת החשיבה.

About admin

Check Also

מה כדאי שתדעי כשאתם מחפשת את הגניקולוג הבא שלך?

כל אישה יודע: לפנות אל גניקולוג זה מסוג אותם הדברים שלא מאוד נעים לעשות. הרבה …

כתיבת תגובה