סוגי מחשבים ניידים ומה מתאים לכל מטרה

מחשב נייד, לפטופ, לא משנה איך נקרא להם, המחשבים הללו נוחים, פופולריים וכמובן ניידים. קיימים כל כך הרבה סוגים וקטגוריות, עד שכל אחד יוכל למצוא בקלות את הסוג המתאים לצרכיו או לצרכי ילדיו. 

מחשב בסיסי מוזל 

אם מה שאתם צריכים זה מחשב לשימושים יום יומיים מועטים ובסיסיים, אתם ככל הנראה לא צריכים ביצועים גבוהים מדי. אם אתם יכולים להסתפק בסוללה ללא אורך חיים ניכר ויישומים כבדים לא דרושים לכם, מחשב בסיסי מוזל יוכל להתאים. פתרון כזה נועד למי שצריך מפעם לפעם לגלוש באינטרנט, מפעם לפעם להכין מסמך וורד או אקסל כזה או אחר, קצת אימייל ולא הרבה יותר מזה. הפתרון הזה אמנם נקרא נייד, אבל לרוב הוא ישמש בבית ויהיה יותר מסורבל בנסיעות. אבל כיום, שימו לב שבהשקעה סבירה ולא גבוה במיוחד, אפשר להתקדם ל"סוס עבודה" הרבה יותר  משובח. מחשבים ניידים i7 יאפשרו לכם ליהנות מביצועים מהירים יותר ואפילו צריכת תוכן ומולטימדיה בזרימה טובה מאוד.  

לפטופ ברמת הביניים 

מחשבים ניידים ברמה הבסיסית מצוידים מטבע הדברים במעבד חלש יחסית. אבל לא רק זה הופך אותם לבסיסיים ומוזלים.  גם המפרט הפיזי בסיסי, הם פחות דקים, יותר כבדים. אם משתדרגים לרמת הביניים, במחירים סבירים אפשר למצוא דגמים יוצאים מן הכלל. אלה פתרונות שיכולים להיות קלילים יותר, מעוצבים יותר. הם שימושיים לטווח רחב של האוכלוסייה, החל ממשתמשים מזדמנים ועד לאנשים שצריכים מחשב כמעט 24/7. פתרון טוב כמחשב עבודה, מחשב לנסיעות, לסטודנטים. רוב התוכנות ירוצו על מחשב נייד ברמת הביניים, בצורה חלקה וטובה. יחד עם זאת, ביצועים גרפיים כבדים עשויים להיות איטיים ועשוי להיות קושי בריצה של תוכנות רבות במקביל. 

מחשבי נייד מסוג פרמיום או יוקרה 

מחשבים ניידים ברמה העליונה ביותר, מתאימים לאנשים שכבר מחפשים מכונה נוצצת, שגם לא מתפשרת על ביצועים. אלה מחשבים שיכולים להתחרות בקלות גם בביצועים של מחשבים שולחניים חזקים. הם בעלי מעבד חזק, שפע של זיכרון RAM. הדגמים המיועדים לגיימרים או למעצבים גרפיים, אף מצוידים עם יכולות גרפיות חזקות, רזולוציה משופרת, זמן תגובה מהיר. 

מחשבים מהסוג הזה מיועדים גם למנהלים שרוצים מיתוג והסטטוס חשוב להם. הם מתאימים לחובבי גדג'טים ומחשבים שלא מסתפקים בפתרונות ביניים. זה מתאים לאנשים שעוסקים בתפקידי עיצוב, תכנות, מולטימדיה, תלת ממד. חלק מהדגמים הללו קלילים ביותר. אחדים מהם מצוידים במארז קשיח ומוגן, שיכול לשרוד אפילו מכה קשה או נפילה אגרסיבית. 

מה צריך לדעת על מעבד המחשב

מבחינת מפרט טכני, בבחירת מחשב נייד שימו לב למעבד. בגדול יש שתי חברות מעבדים מרכזיות, אינטל ו-AMD. ההבדלים בין דגמי מעבדים שונים ניכרים במספר הליבות ובכוח העיבוד והחישוב. באינטל למשל, ככל שהמספר גבוה יותר, כך המעבד חזק יותר (i7 חזק יותר מ- i5לדוגמא). 

About admin

Check Also

מה כדאי שתדעי כשאתם מחפשת את הגניקולוג הבא שלך?

כל אישה יודע: לפנות אל גניקולוג זה מסוג אותם הדברים שלא מאוד נעים לעשות. הרבה …

כתיבת תגובה