טיפים לשמירה על גינה יפה בבתים משותפים בעונת הסתיו

רגע לפני שהחורף מתחיל להראות את אותותיו, זה הזמן לטפל בגינה של הבית המשותף ולהכין אותה לעונה הקרה, ואין זמן טוב יותר לעשות זאת מאשר הסתיו.

נקו עלים

עצים רבים משילים עלים בעונת הסתיו. כמובן שיש המון יופי בעלווה הטבעית שנושרת, מה גם שיש לעלים תרומה ניכרת להזנת האדמה וכתוצאה מכך לצמחים בגינה שלכם. עם זאת עומס של עלי שלכת על האדמה יכול לגרום לתחושה של הזנחה. לכן הקפידו לאסוף את הפסולת ולמנוע הצטברות של כמויות עלים גדולות. אם יש לכם קומפוסט, פשוט הוסיפו את העלים, פזרו אותם כחומר אורגני לגינה או זרקו אותם לפח הגזם בשכונה. 

העשירו את מראה הגינה עם צמחים עונתיים

בכל גינה חשוב לשתול צמחים רב עונתיים, כך שלא תידרשו בתחזוקה רבה ובהמון תחלופה, ומדי עונה, שתלו צמחים עונתיים שיכניסו חיים חדשים והמון צבעים לעיצוב הגינה. הכי קל זה לשלב פרחים עונתיים במקומות שונים, כמו בעציצים, בערוגות, בכניסה לבניין וכך לגרום לגינה להיראות נפלא. 

טפלו בעשבים

את הגינה בבית משותף חשוב לעשב כל הזמן, לכן התמודדו עם עשבים פולשניים, שכן ככל שהם יגדלו כך יהיה לכם קשה יותר להיפטר מהם, מה גם שהם יתרבו וישתלטו על הגינה שלכם. אם אתם רוצים להימנע מעשבים כליל, אתם יכולים לפזר חלוקי נחל או טוף באזורים חשופים, או לפזר דשן. 

דשנו את הגינה

הסתיו הוא הזמן הטוב ביותר לדישון הגינה, הדישון מספק לצמחים את המזון שהם צריכים כדי לבנות את מערכת השורשים שלהם ולהתחזק לקראת החורף. 

כסחו את הדשא

הדשא גדל כל הזמן, במיוחד כשהוא מקבל מים וחשוף לשמש. כסחו את הדשא כאשר הוא מגיע לגובה של 5-7 ס"מ. הדשא בגינה של הבית המשותף מוסיף המון ערך לזמן בחוץ, לכן חשוב לכסח אותו באופן קבוע. 

ולבסוף, יש עוד המון פעולות שיעזרו לכם לשמור על הגינה שלכם ולהכין אותה לעונת הסתיו, אבל הסעיפים פה מהווים נקודת התחלה טובה, ויעזרו לכם להבטיח שהגינה תראה מצוין בכל עונה. 

המאמר נכתב בחסות פורטל בתים https://www.batim.org.il/

כל מה שצריך לדעת על החיים בבתים משותפים בישראל.

About admin

Check Also

אולפלקס – כשהטכנולוגיה עובדת עבור השיער שלך

התחדשות והתקדמות, שיפור מתמיד והתאמה לרוח הזמן, תעשיית הטיפוח והאסתטיקה לא נחה על שמריה, ודואגת …

כתיבת תגובה