טיפים לבחירת חברה לניכיון צ'קים

בעלי עסקים יכולים לקבל תשלום מהלקוחות שלהם בכל מיני דרכים בהן, העברה בנקאית, אשראי, מזומן וצ'קים. כאשר הלקוחות בוחרים לשלם בצ'קים, בחלק מהמקרים הם מעבירים צ'קים עם תאריך דחוי. כלומר, מדובר על צ'קים שאפשר לפרוע אותם רק בתאריך המצוין על הצ'ק. כל עוד אין לכם בעיה עם תזרים המזומנים בעסק ויש לכם איזון בין ההוצאות לבין ההכנסות שלכם, אז אין שום בעיה לקבל מהלקוחות צ'קים דחויים.

הבעיה מתחילה כאשר התזרים הוא שלילי ואתם כבעלי עסקים חווים קושי בכיסוי ההוצאות. במצב כזה, הצ'קים הדחויים עוד יותר יקשו על המצב הכלכלי ורק יגרמו להחמרתו. אגב, גם לבעיה זאת יש פתרון, שכן אם אתם רוצים לקבל תשלום באופן מיידי וללא דיחוי, יש להיעזר בחברות המספקות שירותי ניכיון צ'קים. יש מספר חברות בארץ המספקות את השירות.

כמה מילים על ניכיון צ'קים

מדובר על שירות שניתן על ידי חברות פיננסיות, אך לא רק. הוא ניתן גם על ידי הבנקים. במסגרת השירות, אתם יכולים להחליף את הצ'קים הדחויים שיש ברשותכם בכסף מזומן. למעשה, החברה רוכשת מכם את הצ'קים, מעניקה לכם על המקום כסף מזומן וזאת בהתאם לסכום הכסף המצוין על הצ'ק וכמובן גובה מכם עמלה על השירות. לניכיון צ'קים יש המון יתרונות. אחד היתרונות הבולטים הוא שיפור תזרים המזומנים והימנעות מחובות ולקיחת הלוואות מהבנק.

טיפים לבחירת חברה לניכיון צ'קים

החלטתם ללכת על זה ולהשתמש בשירות ניכיון צ'קים? להלן מספר דברים שיש לשים לב אליהם וזאת על מנת שהעסקה תבוצע בצורה בטוחה וגם משתלמת:

-העדיפו לבצע ניכיון צ'קים באמצעות חברה פרטית ולא באמצעות הבנקים. יש לכך מספר סיבות והן: הבנקים מקבלים צ'קים דחויים של עד 6 חודשים בלבד. כלומר, אם יש לכם צ'ק דחוי למועד מאוחר יותר, הרי שלא תוכלו לקבל שירות ניכיון מהבנקים. כמו כן, הבנקים גם מקיימים בדיקות מעמיקות לגבי הלקוח או הלקוחות שמסרו לכם את הצ'קים הדחויים והם אף דורשים את הסכמת הלקוחות לפירעון.

במידה והלקוחות לא יסכימו, הרי שלא יהיה אפשר לפרוע את הצ'קים באופן מיידי.
לגבי החברה הפרטית, היא תגבה מכם עמלה אחת בלבד על ניכיון הצ'ק. זאת בניגוד לבנקים שגובים עמלות נוספות כמו, עמלת אשראי ועמלת הפקדת צ'ק דחוי. דבר נוסף שיש לציין לגבי הבנקים הוא שיש כאלה שמשעבדים 30 עד 50 אחוזים מהסכום המופיע על הצ'ק ומעבירים את יתרת הסכום רק בתאריך בו ייפרע הצ'ק. מכל הסיבות הללו שהוזכרו לעיל, מומלץ לפנות לחברה פיננסית פרטית.

-בחרו חברה אמינה, מפוקחת ומאושרת. בקשו לראות תעודת 81670 מטעם רשות המיסים וכך תוודאו שהחברה פועלת כמו שצריך ושהכסף יעבור אליכם בצורה חוקית. 

-בחרו בחברה ששמה את השירות במקום הראשון. כמו כן, החברה צריכה להקפיד על אבטחת מידע, להעניק שירות אדיב, מקצועי ומהיר. כך אתם תוכלו להנות משקט נפשי ולדעת שבחרתם בחברה טובה. כמו כן, בדקו גם המלצות על החברה וכך תוכלו לקבל מושג לגבי שביעות רצון לקוחותיה הקודמים והקיימים.

כמה מילים על עמלות ניכיון צ'קים

מומלץ מאוד לעשות השוואת מחירים בין החברות הפרטיות המומלצות המציעות שירותי ניכיון צ'קים. בדקו מהו גובה הריבית שהן גובות. בסופו של דבר, עליכם לבחור בחברה שתגבה מכם עמלה נמוכה וזאת על מנת שהשירות יהיה אטרקטיבי ומשתלם עבורכם. זכרו שגובה העמלה לצ'ק בודד נע בין 1 עד 3 אחוזים משווי הצ'ק. נציין שגובה העמלה מושפע גם מתאריך הפירעון, הריבית במשק והעסקה שבין הלקוח לצד שלישי.

About admin

Check Also

כיצד מסדירים את מעמדו של בן זוג זר בישראל? 

אתם חיים עם בן זוג זר, כלומר עם אדם שאינו ישראלי? ברור לכם שאתם רוצים …

כתיבת תגובה