כסף לכל מטרה

כסף

במהלך החיים יש מצבים שונים שבהם האדם זקוק לכסף להתנהלות השוטפת או למטרות חריגות. בצמתים האלו כל אדם בוחן כמה וכמה אופציות כדי לגייס את סכום הכסף הדרוש לו. לעיתים הצורך נובע מתשלום חוב שהוא אקוטי, רצון לסייע לילדים ולממן להם את לימודיהם באוניברסיטה, את ההון העצמי לרכישת דירה, או לכל צורך אחר.

מי שאין ברשותו כסף נזיל בוחן אפשרויות שונות של הלוואות ושל מימון, כדי לפתור את הבעיה הפיננסית שנוצרה. קיימת חשיבות רבה לראות ולבדוק את כל האפשרויות של ההלוואות השונות בשוק, ורק לאחר מכן לקבל החלטה מושכלת על פי האפשרות הטובה ביותר. 

אחת האופציות שצוברות תאוצה בשנים האחרונות, מתאימה לאנשים מעל גיל 55 שיש ברשותם נכס הרשום על שמם. הם יכולים להגיש בקשה לקבלת משכנתא הפוכה ריבית מחברת הביטוח וכך ליהנות מקבלת סכום כספי חד פעמי, או לחלופין קצבה חודשית וזאת על פי החלטתם.

חברת הביטוח מציעה סכום כספי שהוא אחוז מסוים מערכו של הנכס ועל פי קריטריונים שנקבעו על ידה כמו לדוגמה גילם של הלווים. לאחר קבלת המידע על העמלות, הריביות ותנאי ההחזר, הלווים יחתמו על הסכם שמופיעים בו כל התנאים שסוכמו מראש. 

אופציה של קבלת כסף 

כאשר אדם מעוניין בסכום כסף גדול של מאות אלפי שקלים, הוא מקבל משכנתא הפוכה וכך יכול לנסוע לחו"ל, לרכוש רכב, לבצע שיפוץ בבית, או כל תוכנית אחרת שחשובה עבורו. או לחלופין הוא יכול לקבל את ההלוואה בצורה של קצבה חודשית. 

אפשרות זו מתאימה מאד לאנשים שאין להם פנסיה כלל או שיש להם פנסיה חודשית שהיא מאד נמוכה. כאשר הם מחלקים את הקצבה לתשלומים חודשיים קבועים של כמה אלפי שקלים, זוהי תוספת חשובה להכנסתם החודשית והדבר מאפשר להם לחיות בכבוד, תוך אפשרות לממן את כל הצרכים הבסיסיים שלהם כמו מזון, ארנונה, חשמל, תרופות ועוד. 

החזר של משכנתא הפוכה 

קיימות כמה אופציות של אופן ההחזר של הכסף עבור משכנתא הפוכה וכל לקוח בוחר את האפשרות שהיא המיטבית עבורו. דרך אחת היא לא לבצע החזר כלל אלא ההתחשבנות תתבצע לאחר מותו של בעל הנכס. על פי ההסכם שנחתם, היורשים הם אלו שיקבלו את הכספים בגין הדירה על פי החלוקה ביניהם וזאת לאחר מכירת הנכס וביצוע החזר ההלוואה לחברת הביטוח על פי התנאים שנקבעו מראש.

אפשרות נוספת היא תשלום חודשי של הקרן והריבית ובדרך זו מפחיתים עם השנים את החוב הכללי או דרך נוספת שהיא תשלום ריבית בלבד מדי חודש. 

שווי הדירה 

שמאי של חברת הביטוח מבצע הערכת שווי של הנכס ובהתאם לכך נקבע סכום ההלוואה. הביטחונות במקרה זה הם החלק היחסי של הנכס ולכן מתבצע רישום הערת אזהרה בלשכת המקרקעין המחוזית על נכס זה. לאחר מותו של בעל הנכס וביצוע ההתחשבנות הכספית בפועל והחזר הכסף, מתבטל הרישום ברשם המקרקעין. 

About admin

Check Also

משטחי שקילה

אם אתם עוסקים בתחום של ייבוא, ייצוא או ייצור בתעשייה, כנראה שהנושא של משטחי שקילה …

כתיבת תגובה