איך לנהל תקציב בבית ובעסק + כלים מומלצים

יש לכם משפחה ואתם מנהלים עסק עצמאי? אחד הדברים המורכבים הם לנהל תקציב בצורה נכונה. במקום להוציא כספים בלי חשבון ולהיקלע לחובות, כדאי שתהיו בעודף כספי והפתעות לא רצויות יעברו לכם בקלות. בשביל שזה יתקיים כדאי שתתחילו להתנהל נכון וחכם כבר היום. כאן ננסה לעזור לכם לצלוח בשתי המשימות בעזרת שני כלים פשוטים ומומלצים לניהול כלכלי. 

אפליקציית MyFinanda: 

תהליך הרישום: בשביל הרישום תצטרכו למסור את פרטי המשתמש שלכם של חשבון הבנק וחברת האשראי.

אבטחת מידע: טכנולוגיות האבטחה באפליקציה מתקדמות מאוד. כדי להבטיח אבטחה מיטבית פיננדה עובדת על פי נהלים מחמירים ועם גורמי צד שלישי, כמו שירות הענן של אמזון. בנוסף, היא עובדת עם שירות מערך הסייבר הלאומי. בעזרת הנתונים שמסרתם מתבצעת רק קריאת נתונים ואין אפשרות לאפליקציה לבצע פעולות ושינויים. הפרטים לא נשמרים, פרט למקרים חריגים במקרה של תקלות ושינוי המוסד הפיננסי. ניתן להגביר את האבטחה ע"י הזנת קוד, בנוסף לסיסמא הראשונית.

איך זה עובד בפועל? כדי לנהל תקציב משפחתי האפליקציה בוחנת את ההוצאות שלכם ועושה חלוקה של ההוצאות לפי קטגוריות: דיור, הוצאות רכב, הוצאות שוטפות, בילויים וכו'. בכל קטגוריה תוכלו לראות את האחוז היחסי שלה מסך ההוצאות. אפשרות אחרת היא להגדיר איזה סכום אתם רוצים להקציב לכל קטגוריה. תוכלו לעקוב ולראות איפה אתם נמצאים ביחס ליעד שהצבתם.

תוכלו לייצא את הנתונים בצורה מסודרת מהאפליקציה לפלאפון או למחשב לקובץ אקסל. אפשר לבחור בפירוט מלא או רק של החודש האחרון. כחלק מהשירות של האפליקציה היא תוכל להראות לכם איך יראה חשבון הבנק שלכם החודש. 

מחיר: לשימוש בסיסי האפליקציה חינמית לחלוטין. אם תרצו להשתמש בשירותים מתקדמים, תצטרכו לשלם.

Riseup:

תהליך הרישום: כאן תצטרכו לענות תחילה על שאלון קצר כדי לאפיין אתכם ולהבין מה חשוב לכם בניהול התקציב. לאחר השלב הזה תצטרכו למסור את פרטי המשתמש שלכם לחשבון הבנק וחברת האשראי. 

אבטחת מידע: בשירות הזה הפרטים נשמרים בשרתי הענן של אמאזון בסטנדרט גבוה. הנתונים הפיננסיים נשמרים בנפרד מהנתונים האישיים, כך שכל מידע ישמר אנונימי. בנוסף, הפרטים האישיים לא מועברים לצד שלישי.

איך זה עובד בפועל? רייזאפ מתרכזת בסכום אחד שינחה אתכם כל החודש. תקבלו חישוב איך יראה סוף החודש עוד לפני שהוא התחיל. תחילה, מסך ההכנסות ירדו כל ההתחייבויות שלכם. לאחר מכן תצטרכו להחליט לאילו שימושים להקצות את הסכום הנותר. השירות של Riseup  משתמש באפליקציית הWhatsapp דרכה תקבלו הודעה כל שבוע על הסכום שאתם יכולים להוציא כדי להישאר במסגרת התקציב שלכם. את ההוצאות תחלקו על פי הצורך. 

השירות אוטומטי ומרגע הרישום לא תצטרכו לעשות שום דבר. אם אתם לא יודעים איך לנהל את התזרים שלכם, לרייזאפ יש צוות יועצים שיעזור לכם.

תוכלו לקבל סקירה כלכלית על המצב שלכם ותוכלו לראות במקום אחד את ההכנסות מול ההוצאות. גם כאן ההוצאות יחולקו לקטגוריות. תוכלו לראות את מצבכם החודש ביחס לחודשים קודמים.

מחיר: למשך 35 ימים ראשונים תקבלו את השירות חינם. לאחר מכן המחיר יעמוד על 45 ₪ כדמי מנוי חודשי. לא תצטרכו להתחייב ותוכלו להפסיק את השירות בכל זמן.

About admin

Check Also

משטחי שקילה

אם אתם עוסקים בתחום של ייבוא, ייצוא או ייצור בתעשייה, כנראה שהנושא של משטחי שקילה …

כתיבת תגובה