חיים טולדנו Haim toledano

שוק ההון מציע לנו מצד אחד הזדמנויות משתלמות מאוד ומצד שני כולל גם לא מעט מלכודות. בהתאם כדאי ומומלץ להיעזר במומחים כדי שלא ליפול לאותן מלכודות וכדי לאתר את האפיקים המוצלחים ביותר בכל נקודת זמן, כלומר אלה שיניבו מקסימום תשואה במינימום סיכון. אחד המומחים להשקעות ולשווקי ההון ברחבי העולם הוא חיים טולדנו (haim toledano) – וכדאי לכל מי שלא רוצה לסכן את כספו לעקוב אחרי התחזיות שלו.

כדאי לדעת שלטולדנו רקורד מוכח של תחזיות שהתממשו, וכך לדוגמה ב-2015 הוא העריך שה-TPP, כלומר הסכם הסחר הטרנס-פסיפי, שהיה אמור ליצור גוש כלכלי גדול בהובלת ארה"ב ובהשתתפות אוסטרליה, ניו זילנד, סינגפור, קנדה ועוד, לא יתממש. ב-2017, מיד עם כניסתו לבית הלבן, הודיע נשיאה ה-45 של ארה"ב, דונלד טראמפ, כי החליט לבטל סופית את ה-TPP (שגם קודם לכן לא אושר ע"י הקונגרס), ובכך יצר אי ודאות של ממש לגבי עתיד הכלכלה העולמית – עוד סיבה טובה לעקוב אחרי ההערכות והתחזיות של טולדנו.

הצעד הבא של דונלד טראמפ

חיים טולדנו (haim toledano) מעריך שהצעד הבא של טראמפ עשוי להיות ביטולו של הסכם סחר משמעותי אחר, ה-NAFTA, או לפחות שינוי דרסטי של אותו הסכם. ה-NAFTA הוא הסכם סחר שנכנס לתוקף בשנת 1994 ושמסדיר את הסחר בין מקסיקו, קנדה וארה"ב. לתפישתם של טראמפ ואנשיו, ההסכם פועל לטובת האינטרסים של השכנות של ארה"ב מצפון ומדרום ולא את האינטרסים של ארה"ב, ובפרט נפגעת החקלאות במדינה וכך גם תעשיית הרכב (שעמדה במוקד מערכת הבחירות האחרונה).

בהתאם עתיד טראמפ, כך עפ"י הערכות שונות, לפעול לשינוי ההסכם, וכבר כעת גורמות האמירות שלו בנושא, וכן ביטול ה-TPP, לרמת אי ודאות גבוהה שמשפיעה על הכלכלה העולמית לרעה.

על מה ממליץ חיים טולדנו (haim toledano) להקפיד?

אי ודאות גבוהה מחייבת נקיטת זהירות מקסימלית, וזו גם המלצתו של חיים טולדנו (haim toledano). בפרט הוא מדגיש שחובה להתרחק מאפיקים מסוכנים, שאולי מציעים הבטחה מרשימה לתשואה גבוהה אבל טמון בהם סיכון של ממש, וכשהכלכלה העולמית נכנסת לתקופה של סחרחורת, הסיכון עלול להתממש.

About admin

Check Also

כיצד מסדירים את מעמדו של בן זוג זר בישראל? 

אתם חיים עם בן זוג זר, כלומר עם אדם שאינו ישראלי? ברור לכם שאתם רוצים …