מנועים חשמליים – כל מה שחשוב לדעת עליהם

כיום, אפשר לראות שיש המון מוצרים בהם יש מנועים חשמליים. לדוגמה, אם נסתכל על קטגוריית מוצרי חשמל ביתיים, נוכל לראות שיש מנוע חשמלי בשואב אבק, בבלנדר ואם נסתכל על קטגוריית כלי העבודה, נוכל לראות שיש מנוע חשמלי במקדחה. אגב, גם בקטגוריית הרכבים, אפשר לראות שיש שימוש במנועים חשמלים. הם מחליפים את המנועים הסטנדרטיים ותודות להם, הנסיעה הרבה יותר חסכונית, חלקה ונעימה. 

איך עובד מנוע חשמלי? איזה סוגים של מנועים חשמליים יש בשוק ואיך תבחרו את המנוע החשמלי המתאים ביותר? על כל השאלות הללו ושאלות נוספות, נשיב בכתבה הבאה.

הכתבה בשיתוף עם חברת nanomotion.com 

איך עובד מנוע חשמלי?

כולנו מכירים את התהליך בו התנועה מייצרת חשמל. מה שכן, במנועים חשמליים, קורה הדבר ההפוך. מה הכוונה? החשמל הוא שזה שאחראי על יצירת התנועה. למעשה, אפשר לראות שכל המנועים החשמליים פועלים על עקרון משותף והוא – העברת זרם חשמלי דרך חוט החשמל אל "המברשת". התפקיד של "המברשת" הוא להעביר את הזרם החשמלי אל "המחלף". זה מחובר לסליל של חוטי חשמל המוביל לציר היציאה. כתוצאה מכל התהליך הזה, המנועי החשמלי מייצרת את הפעולה הרצויה. הפעולה יכולה להיות תנועה, נעילה, שאיבה וכו'. הכל בהתאם למוצר.

איזה סוגים של מנועים חשמליים יש?

יש כל מיני סוגים. מה שכן, חשוב לציין שיש סוגים שנחשבים למבוקשים ונפוצים יותר מסוגים אחרים. אפשר לומר שאם מדובר על הסוגים החזקים, אז נוכל לראות מנועי זרם חשמלי, זרם ישר וכמו כן מנועים שעושים שימוש בזרם חלופי. מהם מנועי זרם חשמלי? מדובר על מנועים מיוחדים שכוללים  בתוכם מגנט וגם מברשות. מנועי זרם ישר הם מנועים שאין בהם מברשות אבל כן יש סלילים וחיישנים מגנטים. לגבי המנועים שנעזרים בזרם חלופי, הם כוללים בתוכם סטטור, סלילים ורוטור.
כל סוג של מנוע חשמלי מותאם לביצוע הפעולה הנדרשת. יש עוד סוגים של מנועים מלבד אלה שהוזכרו לעיל כמו, מנועים שמוגנים מפני מים ומנועים שמוגנים מפני פיצוץ. 

איפה אפשר לראות שימוש במנועים חשמליים?

בראש ובראשונה בתעשיית הרכבים. ניתן לראות שיותר ויותר יצרניות רכבים, מבינות שמנועים חשמליים הם הדבר החם הבא. על כן, הן בוחרות לשלב אותם ברכבים החדשים שהן מייצרות. כמו כן, אפשר לראות שיש שימוש במנועים חשמליים ברכבים, גם כאשר מדובר על ביצוע פעולות כמו פתיחה וסגירה של חלונות, הזזה של מראות צד, הפעלת מגבים ועוד. מבחינת היתרונות של המנועים החשמליים בתעשיית הרכב, ניתן לראות שיש לא מעט כאלה. מנועים חשמליים לא מייצרים זיהום אוויר. כמו כן, הם זולים לתחזוקה ואין ספק שהם מעניקים כוח רב לרכב. מלבד תעשיית הרכב, אפשר לראות שילוב של מנועים חשמליים גם בטלפונים סלולריים, אנטנות, לוויינים, מחשבים, משאבות מים, מפעלים ועוד. כך שאי אפשר בלי מנועים חשמליים. ניתן לשלב אותם בכל סוג של מוצר ובכל תעשייה.

כאשר בוחרים מנוע, יש להתייעץ עם המומחים בתחום

אין ספק שהמנועים החשמליים תופסים חלק משמעותי בחיים שלנו. על כן, כאשר בוחרים אותם ולא חשוב אם מדובר עבור שימוש לתעשייה או שימוש פרטי, מומלץ שהדבר יעשה באמצעות התייעצות עם מומחים. כך יהיה אפשר להתאים את המנוע החשמלי למטרה המבוקשת. כאשר ייבחר המנוע המתאים, הדבר ימנע תקלות ובעיות ויביא לחיסכון בהוצאות והכי חשוב יאפשר למוצר לפעול לאורך זמן.

About admin

Check Also

ממונעים – חוויה לכל ילד

ילדים וכלי רכב ממונעים הולכים יד ביד, אבל יש כמה אמצעי זהירות שאתה צריך לנקוט …

כתיבת תגובה