5 מקומות מומלצים לטיול יומי בישראל

מדינת ישראל, על אף היותה מדינה קטנה יחסית בשטחה, מציעה לנו מגוון רחב של מקומות בהם אנחנו יכולים לבקר, לטייל וליהנות. כפי שאנחנו יודעים, ישנם בישראל שורה ארוכה של מקומות מומלצים לטיולים, אפילו אם מדובר בטיול יומי, כזה שמתחיל בבוקר ונגמר בערב.

טיול יומי בישראל יכול להתאים במקרים שונים. למשל, אם אנחנו מארחים חברים, בני משפחה או אורחים שמגיעים מחו"ל לזמן קצר ויש להם רק יום אחד לבלות איתנו, כמו כן, זה יכול להתאים למשפחות שרוצות לשנות את השגרה ולעשות יום כיף באמצע השבוע או בסופשבוע. טיול יומי יכול גם להתאים למי שלא יכול לקחת ימי חופשה ממושכים, אז הוא לוקח יום אחד ומנצל אותו עד תום בטיול.

כיצד מתארגנים לקראת טיול יומי

לפני שאנחנו נציג בפניכם מספר מקומות מומלצים לטיול יומי, חשוב לדעת כיצד להיערך אליו בצורה נכונה, על מנת לא לבזבז זמן וליהנות מכל רגע.

ראשית, מי שאין לו רכב משלו, יכול לבצע השכרת רכב ליום אחד. מדובר על פרוצדורה מאוד קלה ופשוטה. פונים אל חברת השכרת רכב ומבקשים להשכיר רכב ל-24 שעות. כך לא מבזבזים זמן יקר על נסיעה בתחבורה ציבורית ולא תלויים בחברת אוטובוסים או ברכבת ישראל.

על מנת שהתהליך יתבצע בצורה נכונה, מומלץ מאוד לבצע השכרת רכב ליום כבר בערב שלפני, ולדאוג להחזיר אותו למחרת, בסיום הטיול.

שנית, יש לתכנן היטב את הטיול, היכן מתחילים, איפה עוצרים, איפה אוכלים (במידה ולא מביאים אוכל מהבית ועוד). חשוב כמובן לבדוק תנאי מזג אוויר וכל מה שנדרש בשביל שהטיול יצא לפועל כמו שרוצים.

שלישית, רצוי מאוד לקום מוקדם ולהתחיל את הנסיעה בשעות המוקדמות של הבוקר, בשביל לא להיתקע בפקקים ולנצל את הזמן באופן אופטימאלי.

5 מקומות מומלצים לטיול יומי

ים המלח – יהיו שיטענו שבשביל ליהנות מים המלח, צריך כמה ימים, אך זה לא בהכרח נכון. אם רוצים ליהנות מטבילה בים, אז בהחלט מספיק יום אחד. אפשר גם למצוא מסלול הליכה נוח ונעים ולשלב אותו בטיול.

ירושלים – מי שמחפש טיול עירוני, ירושלים זו אופציה נהדרת. אפשר לשלב טיול בעיר העתיקה עם טיול בשוק מחנה יהודה, אפשר להוסיף ביקור באחד המוזיאונים בעיר, ואפילו בכנסת ישראל.

יער הכרמל – מי שאוהב הליכה בשטח, מוזמן לנסוע אל יער הכרמל, לחנות את הרכב בחניון ולצאת לטיול ביער. ניתן גם לעשות פיקניק במקום.

עתלית – אחד האתרים היפים בישראל, הוא כולל חוף ים יפהפה, מחנה מעפילים, ואפשר לשלב גם מסלולים נוספים בסביבה.

קיסריה – טיול בעתיקות המרשימות, כולל אמפי קיסריה המפורסם. אחר כך ניתן לעצור באחת המסעדות שנמצאות אל מול הים. בדרך חזרה, אפשר לחפש חוף קרוב, לעצור וליהנות מהשקיעה המרהיבה.

 

About admin

Check Also

מה כדאי שתדעי כשאתם מחפשת את הגניקולוג הבא שלך?

כל אישה יודע: לפנות אל גניקולוג זה מסוג אותם הדברים שלא מאוד נעים לעשות. הרבה …