תפקידו של יועץ השקעות

גם כיום, כסף הוא אחד המשאבים החשובים ביותר עבור כל מי שרוצה איכות חיים גבוהה. על-מנת למצות את המשאב הזה ולמקסם את התועלת שלנו ממנו כדאי לנו לפעמים לא להשתמש בו בהווה אלא להשקיע אותו, וכמובן לעשות זאת באופן מושכל כך שהוא יניב לנו רווחים נאים (כפי שנהוג לומר, שהכסף יעבוד בשבילנו במקביל לכך שאנחנו עובדים בשבילו).

מצד שני, העולם הפיננסי הפך בשנים האחרונות למורכב מאוד, ובנוסף הוא מתאפיין בתנודתיות משמעותית ורמת אי ודאות בלתי מבוטלת, כך שלצד הסיכוי להגדיל את כמות הכסף שלנו ישנו גם סיכון. על-מנת לצמצם את הסיכון ולהגיע לתשואות מקסימליות כדאי להיעזר ביועצי השקעות מדופלמים, ואכן בשנים האחרונות הביקוש לשירותיהם של אנשי מקצוע אלה נמצא במגמת עלייה.

מה תפקידו של יועץ השקעות?

תפקידו של יועץ השקעות הוא לסייע לכל מי שמחפש אפיקי השקעה משתלמים. במסגרת תפקידו, יועץ השקעות סוקר בפני הלקוחות את האפשרויות השונות העומדות בפניהם תוך שהוא מדגיש הן את הסיכוי והן את הסיכון, הן לטווח הקצר והן לטווח הארוך, וביחד איתם יוצר את תיק ההשקעות האופטימלי לצרכים שלהם.

תפקידו של יועץ השקעות הוא למעשה להוות מעין מורה דרך בעולם הפיננסי הסבוך שמכיל שלל מסלולים כולל כאלה המיועדים למיטיבי לכת. גם מי שמתמצא בתחום לא תמיד יודע לזהות את ההבדלים בין אג"ח מסוג אחד לאג"ח מסוג שני או מתי כדאי למכור אחזקה בקרן נאמנות אחת על-מנת לרכוש מטבע חוץ, וכו' – ועל כן הכדאיות בשכירת שירותיו של איש מקצוע בתחום.

ההכשרה של יועצי השקעות

תפקידו של יועץ השקעות כרוך באחריות רבה, ועל כן הוא מחייב ידע רחב היקף, התעדכנות מתמדת בנעשה בשוק ההון, וליתר דיוק בשווקי ההון השונים ברחבי העולם שהרי אנחנו חיים בעידן שבו העולם הוא כבר לגמרי כפר גלובלי כך שאפשר לנצל הזדמנויות שונות גם מעבר לים, וקשב מלא.

הצורך בקשב על-מנת למלא את תפקיד יועץ ההשקעות באופן אופטימלי נובע מכך שלכל לקוח צרכים אחרים, ובהתאם תיק השקעות מיטבי אחר. מרכיב חשוב אחר בהכשרת יועצי השקעות הוא אתיקה מקצועית, ובהתאם נלמד גם קורס שכזה לצד הקורסים העוסקים בניתוח ניירות ערך, חשבונאות, ניהול תיקים וכו'.

About admin

Check Also

כיצד מסדירים את מעמדו של בן זוג זר בישראל? 

אתם חיים עם בן זוג זר, כלומר עם אדם שאינו ישראלי? ברור לכם שאתם רוצים …