תמ"א 38 – כל הדיירים צריכים להסכים?

מבנים רבים בירושלים זוכים להיכנס בשנים האחרונות לתהליך של תמ"א 38 ירושלים. מבנים אלו זוכים לשדרוג ולשיפוץ תוך שהם מקבלים חיזוקים ותוספות שונים אשר הופכים את המבנה ליציב ולעמיד בפני רעידות אדמה. איך למעשה זה עובד?

 

תמ"א 38 – למה ואיך?

רבים מתושבי ישראל מתגוררים כיום בבתים אשר אין בהם חדר מוגן. ישנם מבנים שאפילו מקלט ראוי לשמו אין בו. משום מה הדבר לא כל כך הצליח להדיר שינה מעיניהם של בעלי הבתים הללו עד לפני שנים ספורות. אך המבצעים האחרים שנערכו בשנים האחרונות באזור עזה והטילים שהצליחו להגיע כמעט אל כל אזור בארץ הצליחו לנער גם את אחרוני האדישים שהבינו כי חדר מוגן בבית זהו לא מותרות.

האפשרות ליהנות מפרויקט זה המכונה תמ"א 38 מהווה עבורם פתרון מושלם. איך בעצם זה עובד?

פרויקט תמ"א 38 זהו פרויקט המאפשר ליזמים שרוצים להשקיע בהוספה של דירות במבנה קיים על ידי בנייה לגובה של עוד קומות. אלה יכולים להציע לדיירים במקום לשפר עבורם את תנאי המגורים על ידי חיזוק הבניין מפני רעידת אדמה ובנייה של חדר מוגן לבית וגם שיפור כללי של פני הבניין כולו הכולל חידוש התשתיות השונות, שיפוץ וחידוש של חדר המדרגות, הוספת מעלית, הוספת מגרש חנייה, התקנת מערכת אינטרקום ועוד. למעשה כל הצדדים מרוויחים מהתהליך. הדיירים מרוויחים תנאי מגורים משופרים ותוספת של חדר בבית והיזמים מרוויחים את הקומות הנוספות אותם הם יכולים למכור visit https://alfajracademy.com/https-alfajracademy-com-fee/.

התחדשות עירונית

שאלת השאלות – האם צריך את הסכמת כל הדיירים?

למעשה זה נשמע מושלם. האם יש מצב שלא כולם יסכימו? אז אם ניכנס לעומק הסוגיה נגלה ש –כן! לא כולם מעוניינים להיכנס לפרויקט מורכב שכזה למרות כל הרווחים שהם ירוויחו מהפרויקט.

ראשית ברוב המקרים יהיה על הדיירים לעזוב את הבית למשך תקופת השיפוצים וביצוע העבודות, עובדה שממש לא יכולה להתאים לכל אחד.

שנית – חשבו על האנשים המבוגרים שחיו את רוב חייהם בביתם האהוב והמוכר והם לא ערוכים לביצוע שינויים כלשהם בבית.

ישנם סיבות נוספות העשויות להרתיע חלק מהדיירים להיכנס להליך.

החוק בעניין הזה אומר שלמעשה אין צורך ביותר מהסכמה של רוב הדיירים לפרויקט וניתן לבצע אותו למרות ההתנגדות של המיעוט.

עצתנו היא שלא לכפות את הדבר על אף אחד. ניתן להתנהל בנועם מול הדיירים הסרבנים, להציע להם פיצוי כלשהו ולהגיע לעמק השווה מתוך שלום ואחווה.

מחפשים לעשות תמ"א  38 בירושלים הקליקו כאן לאתר התחדשות

About noya

Check Also

משטחי שקילה

אם אתם עוסקים בתחום של ייבוא, ייצוא או ייצור בתעשייה, כנראה שהנושא של משטחי שקילה …

כתיבת תגובה