תמ"א 38 בירושלים

התחדשות עירונית בירושלים תמ"א 38 ירושלים מאפשרים לירושלמים להתחדש

מתגוררים בירושלים? הדירה שלכם קצת צפופה לכם? עוד איזה 25 מ"ר כנראה לא יזיקו לכם… מה דעתכם לקבל אותם במתנה? נשמע הזוי, לא כך? אז האמת שעד לא מזמן יכולתם רק לחלום על דבר כזה. אך בשנים האחרונות יותר ויותר ירושלמים כמוכם נהנים מהטבות משמעותיות ומהשבחה של הבתים שלהם וכל זה ללא שהם ישלמו על כך ולו שקל אחד בלבד! זה נשמע יותר מידי טוב! אז איך בעצם קורה דבר כזה?

ישנו פרויקט המכונה תמ"א 38 המאפשר לדיירים במבנים העומדים בקריטריונים הדרושים – להצטרף אל אותו הפרויקט ולמעשה ליהנות משינויים מהותיים ושיפוצים מקיפים במבנים הקיימים. זה אומר חידוש התשתיות של המבנה, הוספה של חדר מוגן לבית, שיפור ושיפוץ של המבוא למבנה, שיפוץ של חדר המדרגות, הוספת מעלית, הסדרת חניה, שיפוץ הגינה ועוד. כל זה – ללא כל עלות מצד דיירי המבנה.

מי בעצם מעניק את המתנה הנדיבה הזו לדיירים?

אז ככה, מבנה המתאים להיכנס לפרויקט מעין זה זהו מבנה אשר ניתן להוסיף לו קומות לגובה לאחר שישפרו את כל המבנה ויחזקו אותו היטב. יזמים שרוצים ליהנות מהאפשרות לבנות יחידות דיור נוספות למבנה הקיים יכולים לקחת על עצמם את הפרויקט תוך שהם מעניקים את כל ההטבות הללו אותם ציינו לעיל לדיירים המתגוררים באותו המבנה, כאשר התמורה שהוא מקבל אלו הם קומות נוספות אותם הוא מוסיף למבנה.

התחדשות עירונית בירושלים – למי ולמה?

ישנם אזורים רבים בירושלים שנבנו לפני עשרות שנים והם כלל אינם מתאימים לבנייה המודרנית של היום. מדובר במבנים הבנויים באופן מאוד לא מנוצל או בצורה מפוזרת כאשר העירייה או אפילו יזם פרטי עשויים לקחת על עצמם את שיפור ושיפוץ של האזור. כאשר אלו מבקשים לטפל בהשבחה של אותם האזורים עליהם לבקש את האפשרות לצרף את אותם מבנים לתכנית של התחדשות עירונית. זה יכלול בדרך כלל שיפוץ היקפי של כל האזור כולל הכבישים וכל מה שנמצא באותו מקום.

התכנית של התחדשות עירונית בירושלים עשויה להתקיים בשני מצבים. זה יכול להיות במסגרת של תכנית פינוי בינוי אשר יחייב את הדיירים לעזוב את הבתים למשך תקופת החידוש והשיפוץ אך זה ממש לא בהכרח כך. ישנה גם התכנית המתאפשרת גם כאשר הדיירים נשארים להתגורר בבתיהם כאשר אי הנוחות הזמנית תשתלם להם בסופו של דבר.

הודות לתכניות אלו ירושלים משנה את פניה.

רוצים לשמוע עוד? לדעת אם הבניין שלכם מתאים לביצוע תמ"א 38 בירושלים? החברה היזמית התחדשות תשמח לעזור לכם 

About noya

Check Also

שיפוץ גינה בקסם הטבע – עם ריהוט גן מודרני

הקיץ הגיע, החמימות מרתקת והאוויר מתמלא בריחות של פרחים וטבע. זה הזמן לשדרג את הגינה …

כתיבת תגובה