4 דברים שכדאי לדעת על תביעת ביטוח סיעודי

איך מתנהל כל נושא תביעת ביטוח סיעודי ודרך מי הכי כדאי לעשות אותו? האם קופת החולים או חברת הביטוח? מי בכלל רשאי להפעיל את הפוליסה שלו ובאילו מקרים? נושא הביטוח הסיעודי טומן בחובו כל כך הרבה שאלות סבוכות שנראה שקשה מאוד למצוא את התשובה עליהן. רגע לפני שאתם מתייאשים, אנחנו מזמינים אתכם ללמוד עוד על הנושא, עם ארבעה דגשים מעולים שכל אחד חייב לדעת.

רגע לפני שמגישים תביעת ביטוח סיעודי

  • תביעת ביטוח סיעודי דרך קופת חולים או חברת הביטוח? – תשמחו לדעת שזה לא משנה אם עשיתם את הביטוח דרך קופת החולים או חברת הביטוח. מה שכן, פוליסת הביטוח שנרכשת דרך קופת החולים מוגבלת בתקופת התשלום, כלומר הפיצוי מוגדר מראש לזמן מוגבל, כשבדרך כלל מדובר בכמה שנים. מצד שני, כשרוכשים פוליסה באופן פרטי ניתן לבחור את משך תקופת התשלום ואת גובה הפיצוי בעצמכם, בהתאם לפרמיה המשולמת על ידיכם.
  • שינוי במצב הבריאותי – נניח שפלוני הגיע למצב שבו הוא מתקשה לבצע פעולות יום-יומיות בעצמו, האם יוכל להפעיל את פוליסת הביטוח הסיעודי שלו? התשובה היא כמובן שכן, הפוליסות הללו מיועדות בדיוק למצבים מהסוג הזה, בהם אדם מתקשה בביצוע פעולות שגרתיות כגון רחצה, קימה ושכיבה מהמיטה, לבישת בגדים ועוד. לפני שרצים להפעיל את הפוליסה מומלץ מאוד להבין את התנאים שלה, לצרף מסמכים רפואיים המעידים על המצב הבריאותי, התפקודי והרפואי של האדם.
  • הערכת תפקוד – מהי הערכה תפקודית? מבחן ADL (Activities of daily life בשמו המלא), הוא בדיקה אותה מבצע נציג מטעם חברת הביטוח שמגיע עד לביתו של המבוטח, במטרה לבחון מקרוב את רמת התפקוד שלו. בדיקה זו מתבצעת במקרים בהם חברת הביטוח סבורה שאין בידיה מספיק נתונים ומסמכים בכדי לקבוע שהמבוטח אכן סיעודי. כך, החברה תשלח מעריך מטעמה שיבצע את הבדיקה בבית המבוטח. במידה ומדובר בתביעה על רקע תשישות הנפש, המעריך יבצע בדיקה קוגנטיבית – בחינת רמת השיפוט וההתמצאות, רמת זיכרון ועוד.
  • האם ניתן להפעיל ביטוח רטרואקטיבית? – ישנם מקרים בהם אדם נמצא במצב סיעודי לאורך תקופה ארוכה ורק בדיעבד, מתגלה כי יש לו פוליסת ביטוח. על פי חוק קיימת תקופת התיישנות בת שבע שנים, אך כשמדובר על תביעת ביטוח סיעודי המצב הוא שונה ותקופת ההתיישנות הינה שלוש שנים בלבד. היו עירניים, שימו לב לקרובים שלכם ופעלו בהתאם.

תביעות סיעוד לא מגישים לבד!

הדבר החשוב ביותר אודות תביעת ביטוח סיעודי הוא שלא משנה כמה הרבה אתם יודעים על הנושא, לעולם אין לנסות להגיש את התביעה באופן עצמאי. יש כל כך הרבה בירוקרטיה מאחורי העניין, שמהר מאוד אתם עלולים להתייאש. השאירו את העבודה השחורה למומחים, שיגישו עבורכם תביעה לגמלת סיעוד לאחר איסוף כל המסמכים הדרושים. הדבר דורש שיתוף פעולה מלא מצדכם, שכן ללא האישור שלכם וכל המידע הקריטי, לא יוכלו להשיג עבורכם את הזכויות שמגיעות לכם.

רוצים לדעת עוד על תביעת סיעוד מול חברות הביטוח היכנסו לאתר של מגן https://www.magenexperts.co.il/

About admin

Check Also

מה כדאי שתדעי כשאתם מחפשת את הגניקולוג הבא שלך?

כל אישה יודע: לפנות אל גניקולוג זה מסוג אותם הדברים שלא מאוד נעים לעשות. הרבה …