שריפת שומן אפקטיבית

האביב המגיע ובעקבותיו גם הקיץ המתקרב בצעדי ענק מאיץ בנו את הצורך להיפטר מן השומנים שצברנו בחורף. בעזרת כמה עצות מועילות של סוזן באוורמן, ראש מחלקת הדרכת תזונה וכושר בחברת הרבלייף העולמית, נסביר כיצד ניתן להיפטר מן השומנים באופן מבוקר, אך יעיל!

 

הכירו את העקרונות הבסיסיים של הגוף

יועצי המזון של הרבלייף ומומחי שונים בחברה מעידים: נכון, קיימות דרכים רבות לשריפת שומן אפקטיבית, אולם חשוב לדעת את הכללים העיקריים שעל פיהם עובד הגוף שלנו, כדי שנוכל לנצל אותם לטובתנו. בהמשך המאמר נפרט קצת יותר, אולם כרגע חשוב להדגיש את הכללים הבאים:

  • הגוף שלנו משקיע יותר אנרגיה בשמירה על מסת שריר מאשר בשמירה על מסת שומן
  • תזונה נכונה היא חיונית ובכוחה לסייע לנו רבות הן בבניית מסת שריר והן עבור ההסתגלות של הגוף למצב החדש.
  • אימוני סיבולת ואינטרוולים מומלצים במיוחד ולכן יש לשלבם כראוי במהלך השבוע
  • מנוחה חשובה לא פחות מהאימונים עצמם.

 

חשיבות בניית מסת שריר והקשר לפחמימות וחלבונים

בטח אתם יודעים שהגוף משתמש בקלוריות, או "שורף קלוריות" על מנת לקבל את האנרגיה הדרושה לו. אולם, חשוב שתדעו שלבניית מסת שריר לכשלעצמה קיימת חשיבות עצומה לשריפת השומן גם כאשר אנו כבר לא באימון משום שלמעשה, הגוף משקיע קלוריות כדי לשמור על מסת השריר גם כשאנו לא מתאמנים.

כמו כן, לא סתם קיימת המלצה לצרוך חלבונים אחרי אימון וברצוננו להרחיב מעט את ההמלצה הזו. באופן כללי, יש לאזן באופן כללי בין חלבונים ופחמימות, שכן שניהם יסייעו לכם בבניית מסת שריר וכן, שמירה על הבריאות הכללית של הגוף לאחר האימון. ההמלצה הינה לצרוך חלבונים מתאימים בתוך חצי השעה שלאחר האימון וכמות קטנה של פחמימות.

לחברת הרבלייף יש מגוון מוצרים יעודיים העוזרים לבנות מסת שריר, ליצור אורח חיים בריא וכן לעזור בכל נושא הבריאות, המשקל והספורט

 

אילו אימונים נחשבים ליעילים במיוחד?

מומלץ ביותר להשקיע באימון סיבולת ארוך לפחות פעם אחת בשבוע ואימוני אינטרוולים פעמיים בשבוע. אימון סיבולת משמעו אימון אירובי ארוך והוא מומלץ עקב היכולת של הגוף לשרוף שומן על מנת לקבל מספיק אנרגיה לאימון. שימו לב לעובדה שכדי להגביר את שריפת השומנים, יש להגביר (באופן מבוקר) את עצימות האימון לאט לאט. בנוסף, אימון האינטרוולים גורם לגוף לשרוף שומן הן בזמן האימון עצמו, אך גם לאחריו. כמו כן, אימון האינטרוולים הוא יעיל במיוחד, שכן ניתן לקבל תוצאות מרשימות גם באימון קצר מאוד. אגב, אמוני כוח מומלצים לבניית שריר שכאמור, מסייע לרבות לעניין שריפת השומנים.

 

זכר לנוח באופן מתואם עם שגרת האימונים שבחרתם

מעבר לאימונים עצמם, "החכמה" הינה גם לתת לגוף לנוח כמו שצריך. שימו לב שאתם מעניקים לעצמכם מנוחה באופן קבוע, כלומר ימים ללא פעילות גופנית מאומצת. כמו כן, הקפידו שבאותם ימים תמשיכו עם שגרת אכילה תומכת, שכן גופכם זקוק להסתגלות לא רק לשגרת האימונים, אלא גם לצריכת המזון והפקת האנרגיה מן המזון.

 

About admin

Check Also

האתגר המכריע של תפקוד בזמן מלחמה

מלחמה היא חוויה מטרידה וטראומטית המשפיעה על כל היבטי החיים, כולל העבודה. ישנה כמות עצומה …

כתיבת תגובה