מה את צריכה לדעת על בדיקת שקיפות עורפית?

מתוך מגוון רחב של בדיקות שמאוד מומלץ לבצע במהלך ההיריון, כמובן שהשקיפות העורפית זה לא משהו שכדאי לך לוותר עליו. למעשה, במהלך בדיקת שקיפות עורפית ניתן יהיה לזהות את הסימנים הראשונים ביותר לגבי בעיות שונות אצל העובר, כאשר הבעיה העיקרית והראשית שנהוג לבדוק היא תסמונת דאון. לכן, אם בעזרת בדיקה שאינה פולשנית, אינה מסוכנת ואינה כואבת תוכלי לקבל מידע רב יותר אודות העובר שלך, למה שלא תעשי זאת? בדיקת השקיפות העורפית הפכה להיות עניין שבשגרה שכן מבצעים אותה בעזרת מכשיר אולטרסאונד והיא אינה פולשנית, מה שמסביר מדוע גם לך כדאי לעשות זאת בדיוק בשבוע המומלץ לכך במהלך ההיריון. 

האם יש משמעות לשאלה איפה תעשי שקיפות עורפית? 

כמו שקורה לגבי בדיקות היריון אחרות, גם כאשר מדברים על בדיקת שקיפות עורפית אנחנו רואים שיש משמעות לשאלה איפה תרצי לעבור את הבדיקה. יש אינספור רופאים ורופאים שמזמינים אותך לבוא אל הקליניקות הפרטיות שלהם ולעבור אצלם את כל הבדיקות הנדרשות, אך רק חלק מהם מספיק טובים. לכן, רגע לפני שאת בוחרים ככה סתם את הרופא שיעשה לך את השקיפות העורפית, כדאי יהיה לרדת לעומק הדברים. האם אותו רופא הוא מומחה? האם יש לגביו המלצות רבות של מטופלות אחרות? והאם הוא אדם שתוכלי לסמוך עליו בעיניים עצומות? 

האם הבדיקה יקרה? 

במהלך כל ההיריון יש לא מעט בדיקות שצריך לבצע, ובהחלט אפשר להבין מדוע את חוששת מהמחיר של כל בדיקה. זה ברור שאם את בוחרת לעשות שקיפות עורפית אצל רופא פרטי, תשלמי לו יותר מאשר אם תבחרי באופציה של רפואה ציבורית. מצד שני, הרופאים הפרטיים לרוב מביאים איתם יותר ידע וניסיון, כך שמדובר על השקעה שבהחלט כדאי ושווה לך להשקיע. אל תשכחי שהרבה מונח כאן על הכף ולכן, אם את יכולה לבחור את הרופא הטוב ביותר, אין מקום לדילמות בכלל. המחירים היום אינם גבוהים כפי שהם היו בעבר ולכן רצוי שתפני כמה שיותר לקביעת תור כדי שתוכלי לעשות את הבדיקה בדיוק בזמן. 

About admin

Check Also

האתגר המכריע של תפקוד בזמן מלחמה

מלחמה היא חוויה מטרידה וטראומטית המשפיעה על כל היבטי החיים, כולל העבודה. ישנה כמות עצומה …