צריכת שמן זית איכותי תורמת לבריאות

בעולם המערבי אנו חשופים תמיד למזונות לא בריאים ואורח חיים שאינו תורם לבריאותינו גם כן. על מנת לשמור על בריאות הגוף והנפש נוטים האנשים לחפש פתרונות טבעיים ולא טבעיים, אשר יסייעו להם להשיג מטרה זו. מה שרובם אינם יודעים הוא שצריכת שמן זית איכותי, על בסיס יומי, תסייע להם רבות.

צריכת שמן זית במהלך דיאטה:

לא פלא שדיאטות רבות כוללות שימוש בשמן זית כתבלין לסלט או הכנת מאכלים אחרים. צריכה גבוהה של שמן זית מיטיבה עם הגוף שלנו ומסייעת בהפחתת מחלות לב, כלי דם וסרטן. השמן מכיל בעיקר חומצות שומן בלתי רוויות, שאחת מהן היא חומצה אולאית מקבוצת אומגה 9. חומצה זו מסייעת בעיקר בהפחתת הסיכוי למחלות לב וכלי דם. אולם ויטמינים, פנולים ומרכיבים נוספים המצויים בשמן הזית עוזרים בהפחתת הסיכון למחלות רבות אחרות: סיכון לסרטן השד, לסרטן המעי הגס ועוד.

שמן זית עוזר בהפחתת לחץ דם:

שמן זית איכותי ידוע כמסייעת בהפחתת רמות לחץ הדם בגוף. זאת מכיוון ששמן הזית מכין פוליפ נולים, שלא כמו שמנים צמחיים אחרים, ואלה מסייעים בהפחתת לחץ הדם הסיסטולי והדיאסטולי. עובדות אלה נקבעו על ידי מחקרים רבים שבוצעו על אנשים שונים, קבוצות שונות ומאזורים דמוגרפיים שונים, כדי לאמת כי שמן זית המכיל חומצות שומן חד בלתי רוויות – מסייעים לבריאות הגוף והפחתת לחץ הדם.

מומלץ להוסיף לתפריט היומי:

בשל עובדות אלו תזונאים רבים החלו להמליץ ללקוחותיהם להוסיף שמן זית איכותי לתפריט היומי שלהם. תוכלו להשתמש בשמן זית לתבלון הסלט, לטיגון ולבישול.

כדאי לשים לב לעובדה שחימום שמן זית בטמפרטורה גבוהה גורם לחמצונו ופוגע בהרכבו ותכונותיו. בשל כך אין צורך לחמם את השמן לפני הבישול ויש לצרף את הירקות או מרכיבי הבישול ישירות לסיר.

לסיכום:

ישנם סוגים רבים של שמני זית, עליכם לבחור שמן באיכות מעולה וזאת בשל המרכיבים שהוא מכיל. מרכיבים אלה, כמו חומצה אולאית ופוליפ נולים מסייעים בהפחתת לחץ דם, בהפחתת הסיכון למחלות לב וכלי הדם וכן למחלות סרטן. על כן תזונאים רבים ממליצים לשלב שמן זית בתפריט היומי על בסיס גבוה.

 

About admin

Check Also

מנהלים מסעדה או מעדיפים שניצל ופתיתים? סכיני שף הן לכולם!

סכין שף איכותית היא אחד הכלים החשובים ביותר של כל חובב מטבח; בין אם מדובר …