איך להזמין שירות מעליות במקום מגוריכם

התקנת מעליות הוא שירות מעליות המתבצע ברחבי הארץ באופן יומיומי, בבתים ישנים, חדשים, פרטיים ומבני מגורים משותפים. מעלית משפרת את איכות החיים של האנשים המשתמשים בה, לעומת עלייה במדרגות רבות, זה מעלה את ערך הנדלן במקום בו היא מותקנת, אך זה גם לא עסק זול, והתהליך כרוך בבירוקרטיה רבה. במאמר הבא נסביר לכם על תהליך התקנת מעלית.

שירות מעליות – בית פרטי או בניין משותף

ישנם הבדלים רבים בין התקנת מעלית בבית פרטי לעומת בית פרטי, כאשר מתקינים מעלית בבית פרטי, זה לרוב בעקבות צורך רפואי או בבתי יוקרה. במעלית לבית פרטי יש יותר אפשרויות ומגוון, והתהליך עצמו שונה. כדאי להתייעץ עם חברת שירות מעליות מומחית שתעזור לכם בתהליך ובקבלת ההיתרים הדרושים.

היתרים

על מנת להתקין מעלית בבניים משותף, צריך לקבל אישור של 67% אחוז מבעלי הדירות בבניין, התקנת מעלית לא מצריכה אישור מיוחד מהבחינה הזו, אלא פשוט מזמינים שירות מעליות להתקנת המעלית מהחברה.

היתר נוסף שצריך לקבל הוא היתר בנייה, לפי חוק התכנון והבנייה, ישנם מקרים בהם יהיה ניתן להתקין מעלית בתוך בניין קיים ומאוכלס, אך ברוב המקרים זה לא המצב, כשזה קורה, צריך להתקין פיר מעלית חיצוני לבניין, דבר אפשר משפיע באופן משמעותי על חזות הבניין.

עלות התקנת המעלית חלה על כל בעלי הדירות בבניין, גם אם הם לא היו מה-67% שאישרו את ההחלטה, חוץ מהדירות הנמצאות בקומת הקרקע, להן אין כל שימוש במעלית.

יש צורך לקבל היתרים מחברת החשמל, העירייה, כיבוי אש ועוד, חברת שירות מעליות דרכה תתקינו את המעלית תדריך אתכם במהלך הדרך.

בחירת מעלית

ישנו מגוון רחב של סוגי מעליות, מעלית חשמלית, מעלית הידראולית, מעלית פנימית, מעלית חיצונית ועוד. מעליות שונות יכולות להכיל מקלים שונים, מערכות שונות ועוד. כאשר אתם מתלבטים באיזו מעלית לבחור, אלו הדגשים והשיקולים שכדאי לכם לקחת בחשבון:

  • עלות התקנת המעלית
  • עלות האחזקה השוטפת
  • משקל העומס שהמעלית יכולה להכיל
  • גודל המעלית 
  • רעש
  • אסטטיקה
  • אפשרות להוסיף חדר מכונות

שלבי ההתקנה

בשלב הראשון צריך להשיג את כל ההיתרים והאישורים, לאחר מכן ניתן להיפגש עם נציג חברת שירות המעלית שבחרתם.  כדי לבחור בחברה מנוסה וותיקה בתחום, אשר קיבלתם עליה המלצות. לאחר הפגישה עם הנציג ישלח עליכם חוזה עבודה, לאחר שתחתמו על החוזה ותבצעו תשלום יהיה ניתן להתחיל בעבודה.

יתבצעו עבודות בנייה שונות, עבודות חשמל והתקנה של המעלית.

לסיכום

התקנת מעלית היא משימה מאתגרת ומורכבת המורכבת ממרכיבים רבים שיש לקחת בחשבון, בטיחות, נוחות שימוש, נראות הבניין, עלות מול תועלת ועוד. לכן כדאי לבחור בחברה מקצועית, מיומנת ואמינה.

כדאי לבחור שירות מעליות אש נותן שירותי אחזקה שוטפת בנוסף להתקנת המעלית.

About admin

Check Also

מה כדאי שתדעי כשאתם מחפשת את הגניקולוג הבא שלך?

כל אישה יודע: לפנות אל גניקולוג זה מסוג אותם הדברים שלא מאוד נעים לעשות. הרבה …