שייט בים התיכון – היעדים הפופולריים בים האדריאטי

הים התיכון משתרע מספרד במערב ועד חופי ישראל במזרח, ומציע אינספור מסלולי הפלגות מרתקים שמבטיחים חופשות בלתי נשכחות.

אחת השלוחות היותר יפות של הים התיכון, ובהתאם גם יעד לשייט באניות המהודרות והמפנקות הוא הים האדריאטי, שתחום בין איטליה ממערב ובין סלובניה, קרואטיה, אלבניה, מונטנגרו ובוסניה-הרצגובינה במזרח. משלים את השלוחה הים היווני, כך שבדרך כשמדובר על שייט בים התיכון שמסלולו הוא לאורך הים האדריאטי תמצאו את עצמכם גם ביעדים ביוון היפה.

בין המקומות הפופולריים ביותר שמבקרים בהם כששטים בים התיכון ובים האדריאטי: ונציה, סנטוריני ודוברובניק.

ונציה

ונציה היא נקודת המוצא של שייט בים התיכון שמתמקד בים האדריאטי, ובאופן כללי עיר ייחודית שכדאי לבקר בה.

ונציה ממוקמת בקצה הצפון מערבי של הים האדריאטי, בצפון איטליה. המוטיב המפורסם ביותר בעיר הוא כמובן התעלות שחוצות אותה לאורכה ולרוחבה, והשייט עליהן באמצעות גונדולות שכולן קסם ורומנטיקה.

בנוסף נהנים כל מי שמבקרים בעיר במסגרת הפלגה בים התיכון מאדריכלות מרגשת ומהדולצ'ה ויטה שמאפיין את כל ארץ המגף באופן כללי.

סנטוריני

הפלגות בים התיכון כוללות במקרים רבים יעדים ביוון, מדינה שמציעה המון אטרקציות כשאחת הבולטות בהן היא סנטוריני.

סנטוריני היא קבוצת איים שהמכנה המשותף העיקרי שלהם הוא היופי הכפרי שובה הלב: צוקים רבי רושם עם כפרים שבהם שולט הצבע הלבן ולצידו הכחול (של כיפות הבתים ושל הים) וכמובן חופים שלפעמים קשה להאמין שהם אמיתיים מרוב יופי.

המקומות הפופולריים ביותר בסנטוריני הם פריסיה, פירה (בירת האי הגדול בקבוצת האיים), אויה שבצפון, קאמארי שהוא אתר נופש גדול ופופולרי מאוד וכן קרטראדוס.

שייט בים התיכון – לא בלי דוברובניק

דוברובניק אולי פחות מוכרת לחלקנו מאשר ונציה או סנטוריני, אבל מדובר בעיר עתיקה ויפהפייה שרק בשבילה כדאי לעלות על שייט בים התיכון.

מדובר בעיר נמל קרואטית שמשלבת היטב בין חדש לישן, עם מצר ים שיובש והפך לרחוב הראשי של העיר (הפלאצה), מערכת ביצורים מרשימה שנשתמרה מאז המאה ה-14, מבנים שמציגים אדריכלות מודרנית וגם ארכיפלג של איים ששוכן ממש מול החופים של דוברובניק.

About admin

Check Also

מה כדאי שתדעי כשאתם מחפשת את הגניקולוג הבא שלך?

כל אישה יודע: לפנות אל גניקולוג זה מסוג אותם הדברים שלא מאוד נעים לעשות. הרבה …