איך לשמור על שטיחי צמר?

שטיחי צמר נחשבים ליפים ולמרשימים, ובהתאם הם זוכים לביקוש נרחב. על-מנת ליהנות מהם במשך שנים רבות ככל האפשר, חשוב לשמור עליהם.

לפניכם מספר טיפים לשמירה על סוג זה של שטיחים (שכמובן כולל מגוון רחב של אפשרויות, הן מבחינת סוג הצמר והן מבחינת העיצוב וצורת האריגה).

להפוך ולדרוך

שטיח צמר נחשב לשטיח קל יחסית לניקוי, וכך אם למשל נשפך על השטיח משהו ניתן לנקות זאת בעזרת מגבון פשוט.

יחד עם זאת על מנת להוציא ממנו את כל הלכלוכים באופן יסודי, מומלץ להפוך אותו, להשאיר אותו הפוך במשך 24-48 שעות כשבכל הזמן הזה דורכים עליו כרגיל ואולי אפילו קצת יותר מהרגיל – על-מנת שכל הלכלוך שנאגר בין סיבי הצמר ייצא ממנו.

לאחר פרק זמן משמעותי דיו כדי שכל הלכלוך אכן ייצא, מנקים ביסודיות את הרצפה ומחזירים את השטיח למצבו המקורי.

התדירות המומלצת להפיכת שטיחי צמר למשך 24-48 שעות היא מספר פעמים בשנה (בהתאם לכמות הלכלוך שהוא צובר).

איך מונעים דהיית שטיחי צמר?

שטיחי הצמר הינם שטיחים עדינים מאוד, ועל כן חשוב להגן עליהם מפני חשיפה לשמש.

שטיח צמר שממוקדם באזור שאליו מגיעה שמש ישירה חשוף לפגיעה של ממש בדמות שקעים עקב דחיסת סיבי הצמר והתקצרות השערות שמרכיבות את השטיח עד כדי היעלמות חלקן והיווצרות קרחות מקומיות.

בהתאם מומלץ שלא למקם שטיח עשוי צמר ליד חלון גדול או סמוך למרפסת, וכן מומלץ לסובב אותו כך שלא ייווצרו הבדלים בין האזורים השונים בשטיח מבחינת כמות השמש שהם סופגים והיקף הדריכות עליהם.

להימנע מרטיבות

חשוב מאוד להימנע מהרטבת שטיחי צמר. לכלוכים ניתן להסיר כאמור בעדינות בעזרת מגבון לח, וגם הפיכתו אחת למספר חודשים מנערת ממנו גם לכלוכים עיקשים – כך שאין צורך בהרטבת השטיח.

ניקוי מקצועי

בנוסף להקפדה על הכללים הנ"ל, ולשימוש בשואב אבק (בתדירות גבוהה מספיק על מנת למנוע הצטברות אבק בין סיבי הצמר – האבק עלול לפגוע בשומן הטבעי האצור בסיבי הצמר ולהפוך אותם לקשים, לא נעימים וגם פחות יפים), חשוב לשלוח שטיח עשוי צמר לניקיון מקצועי לפחות פעם בשנה.

About admin

Check Also

כך תקלו על כאבי הצוואר הכרוניים

כך תקלו על כאבי הצוואר הכרוניים

כאבי צוואר כרוניים הם תופעה שכיחה מאוד, היכולה להשפיע על איכות החיים של אנשים רבים. …