המאפיינים המרכזיים של שולחן משרדי

גם בעידן הניידות, וכשחלק גדול מהעבודה מתבצע דרך סמארטפונים ולפטופים, עדיין ניתן למצוא בכל משרד כמעט שולחנות רבים – מעמדת עבודה בסיסית דרך שולחנות גדולים שמשמשים לישיבות צוות ועד לשולחנות יוקרתיים למנהלים. כל בחירה של שולחן למשרד מחייבת תשומת לב מרבית למספר סוגיות חשובות, כך שהיא תניב מקסימום תועלת.

סוג השולחן

כאמור שולחן משרדי הוא שם כולל לקטגוריה שלמה של מוצרים. למעשה גם כשמדובר בשולחן שמשמש כעמדת עבודה, ישנן מספר אופציות: שולחן בסיסי, צנוע יחסית; שולחן שמורכב משני חלקים ובהתאם הוא בעל צורת ר' או L (כשבדרך כלל צלע אחת קטנה ביחס לשנייה); שולחן U שכולל 3 חלקים עבור עובדים שזקוקים לשטח עבודה נרחב; שולחן פינתי ועוד.

בחירת שולחנות משרדיים מתבצעת קודם כל לפי הצרכים הספציפיים והשטח הדרוש לכל עובד שממלא תפקיד מסוים, ולאחר מכן בהתאם לממדי החלל – כך שאפשר יהיה להציב את כל השולחנות בלי לגרום לצפיפות יתר.

חומרים

החומר שממנו עשוי המשטח של השולחן המשרדי הוא עוד בחירה חשובה. האפשרויות העיקריות הן עץ מלא, מלמין, פורניר ופורמייקה.

שולחן מעץ מלא משדר יוקרה ונוכחות מסיבית. בדרך כלל ניתן לראות שולחנות שכאלה בלשכות של מנהלים בכירים ובחדרי ישיבות של פירמות מובילות שמבקשות לשדר איכות בלתי מתפשר. שולחנות אלה מתאפיינים בעמידות גבוהה ובמחיר גבוה גם כן. בפרט מקובל להשתמש בעצי אלון לצורך ייצור השולחנות.

מלמין – ציפוי שמדמה מראה עץ, בכל גוון ומרקם שתרצו. מלמין איכותי יהיה עמיד, יעניק תחושה מוחשית מאוד של עץ ובנוסף הוא יהיה זול. עוד כדאי לדעת ששולחנות עם ציפוי מלמין לא סופגים כתמים ולא ניתן לראות עליהם שריטות.

פורניר – שכבה דקה של עץ אמיתי שמייצרת שולחן משרדי מרשים בעלות נמוכה. את ציפוי הפורניר מדביקים על גבי סנדוויץ' או MDF.

פורמייקה – חומר גלם שמיוצר על-ידי חיבור מספר שכבות באמצעות כבישה בחום ודבק פולימרי. ניתן להוסיף שכבה חיצונית עם כל דוגמה רצויה, והבסיס עצמו מבטיח חוסן ועמידות.

תוספות לשולחנות המשרדיים

מרכיב נוסף בבחירת שולחן משרדי הוא התוספות האפשריות: מגירות, ארונית אחסון, מדף שניתן להניח עליו קלסרים או פריטים גדולים אחרים, ועוד. באופן טבעי גם את התכנון של השולחן יש לבצע על סמך מיפוי מדויק של הצרכים של עמדת העבודה הספציפית.

איך לעצב שולחן משרדי מותאם לחלל?

ההחלטה האחרונה, אבל הלא פחות חשובה, לגבי השולחנות המשרדיים היא המראה שלהם. בחירת החומר למשטח של השולחן משפיעה במידה ניכרת על החזות שלו, ובנוסף ישנו מנעד בחירה גם לגבי כל חומר ספציפי.

בכל מקרה חשוב שכל שולחן משרדי יותאם גם לשאר האלמנטים בחלל. במידת הצורך תוכלו להיעזר במעצב/ת פנים לצורך התכנון. אופציה נוספת היא רכישת כל הפריטים הדרושים בחנות לריהוט משרדי שמעסיקה צוות מנוסה, אמין וקשוב – שיעזור לכם לקבל את ההחלטות הטובות ביותר, גם בהיבט האסתטי וגם בהיבט הפרקטי.

About admin

Check Also

כיצד מסדירים את מעמדו של בן זוג זר בישראל? 

אתם חיים עם בן זוג זר, כלומר עם אדם שאינו ישראלי? ברור לכם שאתם רוצים …