מה זו רכיבה טיפולית?

אם אחד מהילדים שלכם שייך לקבוצת האוכלוסייה עם הצרכים המיוחדים, ברור מדוע אתם מחפשים עבורו אינספור פעילויות במהלך השנה. כולנו היינו רוצים לעזור למי שיש לו צרכים מיוחדים וקשיים שונים, אך לא תמיד ברור לנו איך לעשות זאת. זה נשמע לכם מוכר ואתם תוהים מה תוכלו לעשות בנידון? אם כך, הגיע הזמן שתכירו את הרכיבה הטיפולית. רכיבה טיפולית על סוסים יכולה לסייע ברמות שונות כמו: התחום הלימודי-התנהגותי וגם בתחום המוטורי. לכן, אם אתם רוצים להעניק לילד שלכם חוויה אחרת, שונה ולראות את ההתקדמות שלו, אל תהססו והזמינו לו שיעור ראשון של רכיבה טיפולית כבר עכשיו, כי אתם לא תאמינו עד כמה הרכיבה הזאת יכולה לסייע ולקדם אותו.

כיצד רכיבה טיפולית יכולה לתרום למשתתפים בה?

ניתן לראות שכאשר מדברים על הרכיבה הטיפולית מדברים על התפתחות משמעותית שבאה לידי, לפני הכול, ברמה הלימודית וההתנהגותית. כך למשל, המשתתפים ברכיבה מהסוג הזה מראים סימני שיפור בכושר ההתארגנות שלהם, בטווח הקשב והריכוז, בהרגלי העבודה הנכונים, בהצבת גבולות ועוד. לעומת זאת, הרכיבה הטיפולית תורמת מבחינה מוטורית כי היא מסייעת לשפר את:

  • הקואורדינציה
  • שיווי המשקל
  • שיפור טונוס השרירים
  • התמצאות במרחב
  • איזון וחיזוק שרירים ועוד

אם כל זה לא מספיק, רכיבה טיפולית מסייעת למשתתפים בה גם בתחום היחסים הבין-אישיים. למעשה, מדהים לראות כיצד בלא מעט מקרים שבהם ההורים כבר התייאשו ולא יודעים כיצד לעזור לילדיהם המתקשים, שם בדיוק הרכיבה והקרבה לסוס מסייעים.

איפה כדאי לקחת חלק בפעילות המיוחדת הזאת?

ככל שעוברות השנים וככל שנושא הרכיבה הטיפולית הולך ונהיה מוכר יותר בישראל, ניתן לראות שיש עוד ועוד מקומות שבהם אפשר לעבור את החוויה הזאת ולקחת חלק בשיעורי רכיבה מהסוג הזה. עם זאת, כמובן שלא בכל חוות סוסים הילדים שלכם יקבלו את הטוב ביותר, כך שבהחלט כדאי לעצור לרגע ולראות במי בדיוק אתם בוחרים. האם חוות הסוסים שאליה אתם פונים וותיקה? והאם כל מי שכבר יצא לו לקחת את הילדים שלו לרכיבה מהסוג הזה ממליץ על המקום? כדאי מאוד לבדוק את הנושא הזה כי בסופו של דבר הרעיון הוא לבחור עבור הילדים שלכם את הטוב ביותר. מבחינת העלויות אתם יכולים להיות בטוחים שבכל מקום תמצאו מחירים קצת שונים, כך שכדאי לבדוק גם את הנושא הזה. אומנם זו לא חובה לבחור את חוות הסוסים הכי יקרה שיש, אך בהחלט רצוי להקפיד על איכות ורמת המקצועיות של המדריכים בחוות הסוסים שאליה אתם פונים.

About admin

Check Also

מה כדאי שתדעי כשאתם מחפשת את הגניקולוג הבא שלך?

כל אישה יודע: לפנות אל גניקולוג זה מסוג אותם הדברים שלא מאוד נעים לעשות. הרבה …

כתיבת תגובה