רישוי עסקים – להבין את הלוגיקה

צריכים רישיון לעסק שלכם ולא יודעים מה אתם צריכים לעשות בשביל זה? באנו לעשות לכם קצת סדר בבלגן!

רישוי עסקים באופן כללי

רישוי עסקים נועד להבטיח, שכל עסק שעובד במבנה מסוים, שיכול להיות משרד, קליניקה, מפעל וכדומה, עובד באופן בטיחותי לעובדיו וללקוחותיו. הכוונה היא לכך, שהמטרה היא להבטיח את בטיחות המבנה עצמו ואת השירות או המוצר המסופקים על ידי העסק. הרישיון ניתן על פי תקנות ברורות ובהתאם לאופי העסק ומיקומו ועל ידי הרשות המקומית, בה הוא מתקיים.

העבר לעומת היום

בעבר, כל רשות מקומית יכלה להחליט באופן עצמאי מהן הדרישות שלה למתן רישיון לעסקים שונים והתוצאה הייתה, שאם היה עסק מסוים שהתרחב גם לרשות מקומית אחרת, היה צריך לברר מחדש מהן הדרישות של הרשות המקומית החדשה ולא יכול היה להסתמך על המידע שהיה לו מהמקום הקודם. כיום לעומת זאת, התקנות הן אחידות לכל הרשויות המקומיות וכך התהליך מסודר הרבה יותר.

רישוי לפי תחום

כאמור, רישוי עסקים נעשה גם בהתאם לאופי ותחום העיסוק של העסק. לדוגמה, אם מדובר על עסק מתחום המזון, עליו לקבל אישור של משרד הבריאות ולעומת זאת, אם מדובר על מועדון ריקודים, עליו לקבל אישור של המשרד לאיכות הסביבה. אישורים אלו כמובן, הם בנוסף לאישורים הנוספים ולא במקומם!

עבודה ללא רישיון

חשוב לדעת, שכיום קל יותר לקבל רישיון עסק זמני וכך ניתן להתחיל להפעיל את העסק עוד לפני קבלת הרישיון הקבוע. כמו כן חשוב לדעת, שעסק שעובד ללא רישיון מסתכן בצו סגירה ואף הריסה ובעליו מסתכן בקנסות כבדים ואף תקופת מאסר בפועל ועל כן עדיף להשקיע בקבלת הרישיון ולא לסמוך על המזל.

קבלת עזרה

לידיעתכם, אם אתם מתקשים להבין כיצד לקבל רישיון לעסק שלכם או להשיג את האישורים הדרושים, באפשרותכם לפנות לחברה המתמחה בתחום של רישוי עסקים, שעובדיה יוכלו לכוון אתכם אל הגורמים הנחוצים לכם ולהדריך אתכם כיצד בדיוק להגיש את הבקשות לאישור ובדרך זו להקל עליכם באופן משמעותי לקבל את רישיון העסק שלכם ולהתחיל לעבוד בראש שקט.

About admin

Check Also

שמשיות לעסקים: האלמנט החסר להשלמת האווירה

לא משנה איזה סוג של עסק אתה מפעיל, הרושם הראשון הוא מכריע. ובזמן שרוב העסקים …