רוצים לסחור במניות? איך מתחילים

הרבה מאוד ישראלים חולמים על היום בו הם יוכלו לפרוש מהעבודה שלהם, לשבת בבית ולראות איך חשבון הבנק שלהם טופח מבלי שיצטרכו לעבוד קשה. מרבית החולמים, לצערם, לא יוכלו להגשים את החלום הזה, אך יש מי שכן, בתנאי כמובן שהוא יפעל נכון וידע לעשות את הדברים בצורה חכמה ושקולה.

הרבה מאוד מהחולמים על פרישה מוקדמת, מדמיינים על חשבון בנק עשיר דרך מסחר במניות. כלומר, הם מאמינים שאם ידעו להשקיע את הכסף שלהם נכון בבורסה, אז תהיה להם אפשרות יום אחד לקום בבוקר ולהודיע לבוס שלהם שהם עוזבים את העבודה. הכסף שלהם יעבוד בשבילם והם לא יצטרכו יותר לעבוד קשה. כאמור, יש כאלה שהצליחו בכך, הם בחרו במסלול של מסחר בבורסה והצליחו להתעשר באופן כזה שלא נדרש מהם לעבוד יותר. אחרים ממשיכים לנסות.

גם אם אתם לא חולמים על פרישה מוקדמת או אתם לא מאמינים שיש לכם סיכוי להתעשר כך, עדיין מסחר במניות יכול לתת להם אפשרות ליהנות מהכנסה נוספת, הכנסה שתבטיח לכם ולילדכם ביטחון כלכלי מספיק טוב, בשביל שתוכלו להבטיח לכם ולהם חיים טובים יותר. לשם כך, עליכם לדעת כיצד להיכנס לעולם המניות ואיך להשקיע בו בצורה חכמה.

מה זה מנייה?

לפני שאנחנו מסבירים איך משקיעים וסוחרים בצורה נכונה במניות, צריך להבין מה זה. ההסבר הפשוט ביותר הוא, חברות אשר מעוניינות לגייס כספים מהציבור, הופכות מחברות פרטיות לחברות ציבוריות על ידי הנפקה בבורסה.

הן למעשה מוכרות לציבור מניות, ככל שהחברה מצליחה יותר (או יש לה פוטנציאל להצליח) אז המנייה תהיה יקרה יותר, מה שמבטיח שהחברה תוכל לגייס סכומי כסף גדולים יותר. לבעל מנייה יש אחוז שליטה מסוים בחברה והשפעות מסוימות על דרך ההתנהלות שלה. באופן טבעי, בדרך כלל לציבור הרחב אין הרבה שליטה על חברות אף שהוא מחזיק במניות שלהן , אלא רק למי שמחזיק נתח משמעותי מהן.

חשוב לציין, כל מי שמחזיק מניות מושפע מדרך ההתנהלות של החברה, שכן על פי הצלחתה או כישלונה, המנייה עולה ויורדת, וטיבה נקבע בשוק על פי היצע וביקוש.

איך סוחרים במניות בצורה נכונה

ישנם מספר כללי ברזל למסחר נכון במניות, אנחנו נציג שלושה מהם:

כלל ראשון, אל תשקיעו את כל הכסף שלכם במניות של חברה אחת. תפזרו את הכסף על פני השקעות שונות בשביל לצמצם את רמת הסיכון שלכם.

כלל שני, תלמדו על החברה לפני שאתם בוחרים להשקיע בה. תקראו את הדוחות הכספיים, תראו מה היו הביצועים שלה בשנים קודמות ומה הצפי לעתיד.

כלל שלישי, תהיו סבלניים. אף אחד לא מתעשר תוך יום אחד, וירידה בערך המנייה לא יגרום לכם להפסיד את החלום. קחו את הזמן ותהיו סבלניים עם ההשקעות שלכם.

 

 

About admin

Check Also

שמשיות לעסקים: האלמנט החסר להשלמת האווירה

לא משנה איזה סוג של עסק אתה מפעיל, הרושם הראשון הוא מכריע. ובזמן שרוב העסקים …