קורס מטפלות

אוהבים לעבוד עם ילדים בגיל הרך? כדאי שתשקלו ללמוד קורס מטפלות

קורס מטפלות הינו קורס שמכשיר לעבודה עם ילדים בגיל הרך, במסגרתו תוכל ללמוד כיצד לטפל בילדים אשר נמצאים במסגרות הפעוטונים והגנים. במידה ואתם מחפשים עבודה בעלת ערך ואחריות רבה, תוכלו להירשם לקורס מטפלות אשר יעניק לכם ידע רחב בנושא ובעיקר עבודה מספקת. גנים רבים היום דורשים שהגננות ובעיקר מטפלות יהיו לאחר הכשרה, שכן עבודה עם ילדים דורשת אחריות רבה ובעיקר חשוב שהמטפלים יהיו בעלי ידע רחב אודות התנאים הסביבתיים, הבריאותיים והפדגוגים שנוגעים לילדים ולסביבת העבודה.

במהלך הקורס תלמדו נושאים רבים ומגוונים אודות התפתחות הילד, כיצד לעבוד עם ילדים שיש להם קשיי התפתחות וגדילה, אתיקה מקצועית וכיצד לפתח תקשורת אישית עם הילד. בנוסף לעבודה עם ילדים, תרכשו גם ידע חשוב אודות הסביבה במעון ובגן: בטיחות, מחשבים, עזרה ראשונה וסדנאות נוספות חשובות לא פחות.

תנאי הקבלה בקורס מטפלות

קורס מטפלות הינו קורס אשר מפוקח ע"י משרד התמ"ת, ובנוסף אליו קיימות עוד מסגרות נוספות בהן ניתן ללמוד את הקורס באופן פרטי. את הקורס ניתן לבצע באופן בסיסי, כלומר ללמוד קורס מטפלות "סוג 1" ולאחר הלימודים תוכלו להתקדם להכשרה מעמיקה יותר במסגרת קורס מטפלות "סוג 2".

על מנת להתקבל לקורס מטפלות סוג 1 תצטרכו לעמוד בדרישות הבאות: עליכם להיות לפחות בני 18 ולסיים 10 לימוד לפחות (יהיו גם מכללות שידרשו מכם 12 שנות לימוד או תעודת בגרות מלאה). בנוסף, עליכם להיות מצוידים באישור רפואי שיעיד כי אתם יכולים לעבוד עם ילדים. כאשר תגיעו למוסד לימודים בו תרצו ללמוד, תידרשו לעבור ראיון קבלה שיבדוק את ההתאמה שלכם ללימודים באותו מוסד ובמיועד לתחום עבודה עם ילדים בגיל הרך.

במידה ותרצו להמשיך לקורס מעמיק יותר, תוכלו להירשם לקורס מטפלות "סוג 2" בו תוכלו להעמיק את הידע שלכם בנושאים חינוכיים והתפתחותיים וכיצד לשלב בין הידע המעשי שרכשתם בקורס מטפלות "סוג 1" לידע העיוני שתרכשו ב"סוג 2".

בסיום הקורס, תידרשו לעמוד בבחינות גמר עיוניות מטעם משרד התמ"ת ובחינה מעשית אשר תעניק לכם תעודת גמר ותעודת מקצוע מטעם משרד התמ"ת ותעודת סיום מטעם המכללה בה למדתם. קורס מטפלות מיועד עבור אנשים שאוהבים לעבוד עם ילדים ורוצים לקחת חלק בגדילה וההתפתחות שלהם ולהיות עבורם אדם בעל ערך עצום אשר נמצא תמיד שם תמיד עבורם ברגעי הצלחה ומשבר ובעיקר גורם להם לבוא כל יום למעון ולגן עם חיוך ענק על הפנים.

 

About admin

Check Also

עבודות סמינריוניות – טיפים שיעזרו לכם בכתיבת העבודה

צריכים לכתוב עבודה סמינריונית ולא יודעים מאיפה להתחיל? הכתבה שלנו בדיוק בשבילכם. בכתבה נדבר על …

כתיבת תגובה