כיצד לבחור קבלן תשתיות תקשורת?

בעולם בו אנו חיים היום אף עסק לא יכול להתקיים ללא תשתית תקשורת. בין אם זה בעבור כרטיסי האשראי או בין אם בשביל האינטרנט, כל עסק צריך תשתית תקשורת איכותית על מנת שהעסק יתפקד באופן שוטף. אז כיצד בוחרים קבלן תשתיות תקשורת?

מה תפקידו של קבלן תשתיות תקשורת?

תפקידו של קבלן תשתיות התקשורת הוא לדאוג לכל נושא התקשורת בעסק או בחברה, והוא אחראי על התכנון, ההקמה, הניהול השוטף והתחזוקה של תשתיות התקשורת השונות בעסק.

תשתיות תקשורת – סוגים

ראשית, יש לבדוק מה הם תחומי התקשורת הקיימים בעסק במצבו הנוכחי. תחום התקשורת מורכב מכמה תחומים:

  • תשתיות אינטרנט ותקשורת נתונים
  • תשתיות אופטיות – הכוללת סיבים אופטיים וציוד היקפי כמו חיבור SFP, מודמים אופטיים וכד'
  • מרכזיות וטלפוניה – הכוללת זיהוי של קווים והפעלת שלוחות
  • מערכת מיגון – הכוללת אזעקות וגלאים למיניהם
  • מצלמות אבטחה 

יש לוודא כי הקבלן והצוות שלו אכן בקיאים בתחומים אלו, ולהתאים את תחומי התקשורת הנחוצים לעסק שלכם.

אז כיצד בוחרים קבלן תשתיות תקשורת?

  1. וותק – כמעט כמו בכל תחום, וותק משחק תפקיד רציני בבחירת קבלן תשתיות תקשורת. תחום התקשורת בעסק הוא קריטי, ולכן חשוב להפקיד אותו בידי אדם בעל ניסיון על מנת שהעבודה שתתבצע עבורכם אכן תהיה עבודה איכותית.
  2. שירות – קבלן תשתיות תקשורת אינו רק מבצע את עבודת ההקמה ובזאת מסיים את תפקידו; הוא אחראי גם לתחזוקה השוטפת של תחום התקשורת בעסק, ולכן חשוב שבעל המקצוע בו נבחר הינו בעל מקצוע בעל תודעת שירות וזמינות גבוהה, על מנת שיטפל במהירות ויעילות בכל תקלה שלא תבוא.
  3. אחריות – כאשר אתם מבצעים סקר שוק ומקבלים מס' הצעות מחיר ממס' בעלי מקצוע, אל תשכחו לשאול גם לגבי האחריות – כמה זמן נמשכת תקופת האחריות ומה היא כוללת?
  4. חידושים טכנולוגיים – תחום תשתיות התקשורת הוא תחום שמשתנה ומתפתח כל הזמן. קבלן תשתיות תקשורת טוב הוא אחד כזה שיודע להסתגל ולהתאים את עצמו לשינויים ולרוח התקופה, על מנת שידע להציע את החידושים הקיימים בשוק גם בעבור העסק שלכם.

About admin

Check Also

כיצד מסדירים את מעמדו של בן זוג זר בישראל? 

אתם חיים עם בן זוג זר, כלומר עם אדם שאינו ישראלי? ברור לכם שאתם רוצים …