צילום תרמי

כשאנחנו חושבים על אינסטלטורים ברוב המקרים האסוציאציה הראשונה לא תהיה טכנולוגיה מתקדמת, אבל בימינו גם אנשי מקצוע אלה מצוידים במכשור חדיש ומשוכלל והדוגמה הטובה ביותר לכך היא מצלמה תרמית.

מכשיר זה משמש את האינסטלטורים לאתר נזילות בקירות מבלי להידרש לשבור אותם, ובפרט כשמדובר בנזילות סמויות מן העין או בנזילות גלויות שהמקור שלהן לא ודאי.

כיצד עובדת מצלמה תרמית?

צילום תרמי הינו צילום שמבוסס על גלים אינפרא אדומים שמושפעים מהטמפרטורה המדויקת בכל נקודה בשטח המצולם.

התוצר של הצילומים התרמיים הוא תמונה בצבעים שונים, כשכל צבע מסמל טמפרטורה שונה (הגוונים הכחולים טמפרטורות נמוכות ואלו האדומים טמפרטורות גבוהות). זיהוי מדויק של המקומות שבהם ישנם הבדלי טמפרטורה מובהקים, כלומר הם חמים יותר או קרים יותר מסביבתם, מספק אינדיקציה מצוינת לגבי מיקום הנזילה ומקורה.

גורמים אפשריים לרטיבות

כדאי לדעת שישנם מספר גורמים אפשריים לרטיבות בקירות:

  1. נזילה באחד הצינורות שעוברים בתוך הקירות.
  2. פיצוץ בצנרת בנקודה מסוימת (שעשוי להוביל לרטיבות בנקודה אחרת).
  3. איטום לקוי (ובמיוחד בדירות שנמצאות מתחת לגג).

צילום תרמי מאפשר לאינסטלטור לדעת גם את הגורם לרטיבות ובהתאם לגבש תוכנית פעולה.

חשיבות הפענוח של צילום תרמי

גם המצלמה התרמית המשוכללת ביותר שמספקת את התמונה המדויקת ביותר לא מבטיחה תיקון אפקטיבי ומהיר של התקלה שהובילה לרטיבות אצלנו בקירות, שכן באופן טבעי נדרש גם פענוח איכותי של התמונה המתקבלת משליחתם של אותם גלים אינפרא אדומים.

טעות בפענוח, ואפילו קלה, עלולה להוביל לפתיחת הקיר במקום הלא נכון ולבזבוז זמן ניכר כדי למצוא את הנקודה המדויקת שבה נמצאת הנזילה. מסיבה זו חשובה לא רק איכותה של המצלמה שנמצאת בשימושו של האינסטלטור אלא גם המיומנות שלו בתפעולה והניסיון שהוא צבר בפענוח הממצאים.

למה כדאי להשתמש בכלי זה?

המצלמה הייחודית הינה כלי עבודה יקר ערך בכל מקרה של נזילה או של איטום לקוי, שכן הצטברות מים בקירות גורמת נזק חמור לתשתיות הבית עד כדי הידרשות לשיפוץ כולל. בנוסף המים מייצרים עובש, שכידוע מגביר את הסיכון שלנו לחלות בסוגים שונים של סרטן, כך שבמקרים מסוימים צילום תרמי גם שומר על בריאותנו ולא רק על רכושנו.

About admin

Check Also

אולפלקס – כשהטכנולוגיה עובדת עבור השיער שלך

התחדשות והתקדמות, שיפור מתמיד והתאמה לרוח הזמן, תעשיית הטיפוח והאסתטיקה לא נחה על שמריה, ודואגת …