צביעת חדרי מדרגות 

צביעת חדרי מדרגות היא אחת הפעולות הפשוטות והיעילות ביותר שיש לעשות מתוך מטרה לחדש את הבניין. עם זאת, כדי להגיע לתוצאה הרצויה יש להקפיד על צבע איכותי, צביעה מקצועית ולהכין את השטח לפני ביצוע הצביעה. כל עבודה אשר מדלגת על אחד מהתנאים עלולה להוביל לתוצאה שונה מהרצויה.

שלב ראשון – ניקיון ותיקון הקיר

רגע לפני שתיגשו לצבוע את חדר המדרגות יהיה עליכם לנקות את הקיר ולבצע תיקונים קטנים. לאורך השנים יתכן ובקיר נתקעו מסמרים ויתכן שחפצים שונים גרמו לחורים או פגיעה. כל אלו הם מפגעים אסתטיים אשר חשוב לתקן לפני שמתחילים בצביעה. התיקון יתבצע על ידי נייר שיוף ושפכטל עם חומר מתאים. ראשית יש לנקות את האזור, לאחר מכן למלא אותו, לתת לחומר המילוי להתייבש ואז ניתן לשייף את המקום כך שיהיה חלק לחלוטין. רק אז אפשר לנקות את הקיר ולהתפנות לצביעה.

שלב שני – הכנה לצביעה

לאחר ביצוע תיקונים בקיר וניקיון שלו אפשר להתחיל להכין את האזור ליצירת צביעה נקייה. זה הזמן לשים מסקנטייפ על הפינות ועל הפאנלים וזאת כדי למנוע מהצבע להגיע אל אותם אזורים. אם הציפייה שלכם היא לשלב בין שני צבעים, יהיה עליכם גם להפריד אזורים באמצעות המסקנטייפ. 

שלב שלישי – צביעה

ברגע שהאזור נקי אפשר להתחיל לבצע את הצביעה. צביעת חדרי מדרגות תתבצע עם מברשות מתאימות ועם צבע איכותי בלבד. בין הצבעים אשר עומדים לרשותכם נמצאים צבעי הסיד והצבע האקרילי. הסיד הוא אמנם זול אך הנראות שלו פחות מרשימה בהשוואה לאפשרות השנייה, הצבע האקרילי.

הבחירה בצבע האקרילי יכולה להיות יקרה יותר ויש צורך לבצע עבודת הכנה על ידי צביעת חומר מקשר. על אף המחיר והעבודה שנראית לעתים כפולה, התוצאה מרשימה הרבה יותר מהסיד וקל לתחזק את הקיר. במקרה של לכלוך אפשר פשוט לנקות את הקיר עם סמרטוט לח.

צביעת חדרי מדרגות והתקרה

רוב עבודות הצביעה לא כוללות את צביעת התקרה. הסיבה לכך היא שהתקרה בדרך כלל לא מתלכלכת ולכן אין כל צורך לחדש את המראה שלה. עם זאת, אחת למספר שנים כדאי להשקיע גם בצביעת התקרה ולא רק בצביעה של קירות חדר המדרגות. שלא כמו צביעת הקירות, בצביעת התקרה יש לבחור בצבע נושם ועמיד. 

אנשי המקצוע המתאימים לצביעת חדר המדרגות

אנשי המקצוע המתאימים לצביעת חדרי מדרגות צריכים להיות אנשי מקצוע מנוסים. עליהם לעבוד עם כלים מתאימים ולהשתמש בצבע איכותי. בעת ההתקשרות עם הצוות תהיה לכם אפשרות לשאול את כל השאלות החשובות ולוודא מה הם בדיוק מתכוונים לעשות. 

נקודה נוספת שעליכם לבחון היא הביטוח של החברה. חשוב מאד שבעלי המקצוע יהיו מבוטחים ויגנו על עצמם מפני סכנות שונות. על אף שלא מדובר בעבודה שיש בה סיכונים רבים, אין לוותר על סעיף זה. לאחר שתבדקו כי אנשי המקצוע אכן מביאים איתם ניסיון והם יכולים להביא לכם רשימה של לקוחות ממליצים, תוכלו לבקש הצעת מחיר מסודרת.

הצעת המחיר של העבודה תתחשב בגודל חדר המדרגות, היקף העבודה, הצבע הנדרש ויכולה להיות השפעה של העונה. ככל שאנשי המקצוע עסוקים יותר בביצור צביעת חדרי מדרגות כך הם יכולים להעלות את המחיר. 

About admin

Check Also

כיצד מסדירים את מעמדו של בן זוג זר בישראל? 

אתם חיים עם בן זוג זר, כלומר עם אדם שאינו ישראלי? ברור לכם שאתם רוצים …