פרגולות – ליהנות בחוץ בקיץ ובחורף

תמיד חלמתם לגור בבית עם גינה או מרפסת מפנקת, אבל איך אפשר ליהנות בחוץ בקיץ ללא הצללה או לשתות כוס קפה חמה בחוץ כשיורד גשם? התקנה של פרגולות זו התשובה!

מהן פרגולות?

פרגולה הינה מבנה של שטח צמוד בית או מבנה נפרד, המשמש מחד כהגנה מהשמש ומאידך ממים. בנוסף ליעילות המבנה, במרבית המקרים הוספה של מבנה ההצללה משפרת ומייפה את מראהו החיצוני של הבית. הפרגולות עשויות מעץ ונבנות בהתאמה מלאה לצרכי הלקוח, בהתאם, הלקוח יכול לבחור את סוג העץ הרצוי, מידות המבנה, סוגי הכיסוי ובחירת צבע הצביעה.

סוגי עץ עיקריים לבנייה של פרגולה:

עץ אורן – עץ שקל ונוח לעבוד אתו, בעל עמידות גבוהה. ניתן לדמות באמצעות עץ האורן, עץ גושני וזאת על ידי הצמדה של מספר קורות יחדיו.  השימוש בעץ זה איננו יקר ומאפשר בנייה של מבנים בכל הגדלים בתקציבים ועלויות נוחים.

עץ גושני – עץ עבה ורחב המאופיין בחוזקו ועמידותו לאורך זמן. שימוש בעץ זה נפוץ בעיקר בעת בנייה של מבנים בשטח גדול או בעלי מפתח רחב. שימוש בעץ זה מעניק לכל מבנה מראה יוקרתי וזאת הודות לנראותו הטבעית.

עץ ארז (סידר) – עץ בעל עמידות גבוהה בפני נזקי מים ומזיקי עץ.

אדני רכבת – שימוש בעץ "ממוחזר" ששימש בעבר כקורות במסילת הרכבת. השימוש והמשקל הרב שעברו על העץ מעניקים לו חוזק ועמידות ובנוסף, מראה ייחודי.

דגשים לבונה המתחיל:

התקנה של פרגולות הינה תהליך שיכול להתבצע עצמאית או על ידי איש מקצוע. בשני המקרים המתוארים, חשוב לבחון מספר נושאים, בירור של עלויות העץ, יתרונות וחסרונות כל סוגי העצים, בירור היתרי הבנייה בשטח המיועד ועמידה בהגבלות החוק. כמו כן, בעת בחירה באיש מקצוע יש לבחור בבעל ניסיון רב אשר יודע לתת מענה לכל הצרכים המבוקשים.

לאחר סיום הבנייה, ובהתאם לכך שהמבנה הינו מבנה חיצוני, קיים הצורך בביצוע תחזוקה שוטפת. הנכלל בתחזוקה הנדרשת תוגדר על פי סוג העץ הנבחר ותפורט על ידי איש המקצוע. עם זאת, ניתן לומר שלרוב תחזוקה זו מתבצעת אחת לחצי שנה.

About admin

Check Also

כיצד מסדירים את מעמדו של בן זוג זר בישראל? 

אתם חיים עם בן זוג זר, כלומר עם אדם שאינו ישראלי? ברור לכם שאתם רוצים …