פצ'ה קוצ'ה

פצ'ה קוצ'ה (Pecha Kucha) הוא אחד האירועים התרבותיים היותר מדוברים והמסקרנים שקיימים כיום בעולם, וגם אם לא קל להגדיר אותו במדויק, כל מי שמגיע אליו זוכה לחוויה רב תרבותית ורב חושית ייחודית.

מה זה בעצם פצ'ה קוצ'ה?

כאמור קשה להגדיר במדויק מה זה פצ'ה קוצ'ה, והדרך הטובה ביותר להבין מה כולל הקונספט היא פשוט להשתתף באחת הפצ'ות קוצ'ות.

אם בכל זאת נדרשת הגדרה הרי שמדובר בערב חד-פעמי שמפגיש אנימטורים, מוזיקאים, הוגי דעות, מעצבים תעשייתיים, רקדנים ועוד אמנים, יוצרים ובני אדם משלל תחומים, כל תחום בעצם – ובסך הכל 9 מופעים, שלכל אחד מהם מוקצבות בדיוק 6 דקות ו-40 שניות שבמהלכן הכל יכול לקרות: אפשר לשיר, לרקוד, להזיז את הקהל, לדבר, לשתוק והאפשרויות עוד רבות ומגוונות.

גם בניו יורק ובטהרן

הקונספט של הפצ'ה נולד בטוקיו בשנת 2003 ומאז התפשט למאות ערים ברחבי העולם, מניו יורק ועד ביירות, מטהרן ועד לונדון, מפריז ועד אדיס אבבה. לארץ הגיע הערב המרתק ב-2007, ובאופן טבעי מצא בית חם ומקום בלבבות בתל אביב – בירת התרבות של ישראל ועיר שבאופן כללי אוהבת לאמץ יוזמות חדשניות בכל התחומים. נכון לתחילת קיץ 2017 נערכו כבר 19 פצ'ה קוצ'ות שמשכו אליהן אלפי צופים וה-20 כבר בדרך.

אוצרי הפצ'ות קוצ'ות המקומיות הם איתי מאוטנר וענת ספרן. מאוטנר הוא איש תרבות ותיק ומקורי, שבין השאר היה ממונה על "עונת התרבות הירושלמית" שבמסגרתה הגה ויזם שלל אירועים מכל הסוגים בעיר הקודש, וענת ספרן היא מעצבת שקלטה את הפוטנציאל העצום של פצ'ה קוצ'ה והביאה אותו לארץ.

ערב חד-פעמי, חוויה שנשארת לנצח

הפצ'ה היא ערב חד-פעמי, כשגם המשתתפים והאוצרים לא תמיד יודעים בדיוק מה יתרחש במהלכו, ואיך ינוצל כל פרק זמן של 6:40.

בערבים קודמים הופיעו בין השאר השחקן עידן אלתרמן שניסה להתמודד עם טראומת ילדות שעיצבה את אישיותו, הלהקה האינסטרומנטלית טייני פינגרז, המחול של דנה רוטנברג שבו הקהל מחליט מה מתרחש על הבמה, תומר יוסף שהציג את האחיות חיים עם שירים תימניים בגרוב עכשווי והמעצב הגרפי להב הלוי שהציג פוסטרים.

 

 

About admin

Check Also

כיצד מסדירים את מעמדו של בן זוג זר בישראל? 

אתם חיים עם בן זוג זר, כלומר עם אדם שאינו ישראלי? ברור לכם שאתם רוצים …