פנאי ואיכות הסביבה – יוצאים לגלות את הטבע

לעיתים נדמה כי הזמן הפנוי שיש לנו בחיים המודרניים הולך ואוזל, שכן אנו עסוקים לרוב בבניית קריירה, הקמת משפחה, חיסכון של כסף לעתיד ולימודים, ודברים אלו דורשים זמן רב.

מעבר להנאה שרובנו מפיקים מהגשמה עצמית דרך אורח החיים המודרני והעשיר ישנה את אותה אהבה עתיקה המוטבעת עמוק בתוך כולנו, האהבה לנוח תחת צילו של עץ, כשאנו נהנים מחברה טובה וצחוק עם אלו שאנו אוהבים.

פנאי ואיכות סביבה הולכים יד ביד, שלובים זה בזה, מתוך ההכרה כי אותו העץ הוא חלק ממארג החיים הטבעי, ויצירת אותה הסביבה הירוקה והעשירה שכולנו חולמים עליה. גם חלום הבית הפרטי, עם הגינה והנוף הירוק הם חלק מאותו מרחב הכולל שילוב של שעות פנאי בחיים ואיכות סביבה גבוהה.

תודעת פנאי ואיכות סביבה

ככל שאנו יותר מודעים, כך הפעולות שאנו עושים מיטיבות עימנו ועם הסביבה שלנו, שמשפיעה עלינו בחזרה. פיתו תודעת פנאי ואיכות סביבה גורם לעליה במודעות של הנזק שאנו עלולים ליצור, ומעודד אותנו להיות ערניים וקשובים יותר לטבע ולסביבה שלנו, מה שמוביל אותנו בהכרח להיות יותר אקולוגיים, וליהנות יותר מזמן הפנאי שלנו, תוך שאיכות הסביבה בה אנו מבלים הולכת ומשתפרת.

יותר ויותר אנשים נמנעים מהשלכת פסולת בסביבה הירוקה כשהם מטיילים, ומבלים את שעות הפנאי במודעות לאיכות הסביבה. מעבר לכך, אנו עדים ליותר מטיילים שאוספים זבל שהשאירו אנשים בעלי מודעות נמוכה יותר, ותורמים בכך להנאה של כולנו מן הטבע היפה של ישראל.

איכות הסביבה – לא רק בטבע

בעוד שנהוג לשייך את מושגי הפנאי ואיכות הסביבה לעולם הירוק והצומח של הטבע, הרי שאיכות הסביבה המיידית שלנו משפיעה על איכות החיים שלנו, גם בסביבה האורבאנית.

איכות הסביבה במושג הרחב שלה כוללת גם את הסביבה הבנויה והמעוצבת על ידי האדם, שיכול לבחור לפעול ממודעות של פנאי ואיכות סביבה גם כשהוא ניגש לעצב קניון, בית קולנוע, רחוב או כל מרחב אחר.

בחירה של עיצוב מרחבים עם צל, פיזור ספסלים נוחים ופחי אשפה נגישים, בנייה ועיצוב אקולוגיים תוך התחשבות בתנאי השטח בו נמצא האדם, כל אלו הם אלמנטים חשובים באיכות הסביבה, ובעלי השפעה ישירה על תרבות הפנאי שלנו.

About admin

Check Also

טכנולוגיה – תקראו באתר הנכון

רוצים להרחיב אופקים ולהבין טוב יותר בתחומים שונים של טכנולוגיה? אתם יכולים לעשות את זה …