השלבים השונים של עיצוב אפליקציות

כל דבר ששווה לעשות, שווה לעשות בתשומת לב. אלוהים נמצא בפרטים הקטנים, ובין אם אתם מאמינים בו או לא, העובדה היא אחת – ככל שהבעיה שאתם מנסים לפתור ניתנת לפריסה לחלקים קטנים, כך יהי לכם קל יותר לפתור אותה. לא רק שהפתרון יהיה קל יותר להשגה, אלא שהוא גם יהיה עמוק יותר ומדויק יותר, כי שמתם תשומת לב לפרטים הקטנים. כך גם בכל הנוגע לשלבים של עיצוב אפליקציות.

אם יצא לכם לעצב אפליקציה בעבר, אתם בוודאי כבר יודעים שהידע הטכני והעובדה שהאפליקציה אכן מתפקדת זה לא מספיק בשביל להוביל אותה להצלחה. הדרך להצלחה כוללת עוד כמה צעדים, וכדאי שנדבר עליהם.

עיצוב אפליקציות להצלחה

כדי לעצב אפליקציה עם פוטנציאל הצלחה גדול אתם צריכים לחשוב מחוץ לקופסא, או לפחות בקופסה אחרת. העניין הוא כזה: מרבית בוני האפליקציות חושבים בתור בוני אפליקציות, ולא בהכרח כמו משתמשי האפליקציות הפוטנציאלים שלהם. ואפילו אם הם כן חושבים כמו משתמשים, הם לא יכולים לחשוב כמו כל המשתמשים, או אפילו לא כמו רוב המשתמשים.

השלב הראשון בעיצוב אפליקציה נכון הוא מחקר עומק ורוחב, הכולל תקשורת עם משתמשים פוטנציאלים, ולמידה של דרכי המחשבה שלהם, הצרכים שלהם, הרצונות שלהם. אתם רוצים לתת להם מענה לפי הרצון שלהם, ולא לפי מה שנדמה לכם שהם רוצים. אם עשיתם מחקר טוב, אתם כבר חצי דרך להצלחה.

והחצי השני?

מעבר למחקר, שהוא באמת חייב, אבל חייב להיות מושלם, אתם צריכים לייצר אפיון חד ומדויק על פי הנתונים שאספתם. לפי האפיון הזה אתם יכולים להתחיל לבנות עיצוב אדריכלי מלא של כל דרכי הפעולה האפשריים באפליקציה שאתם מתכננים, וזאת כמענה לצרכים והרצונות שגיליתם ואפיינתם.

אתם תיתנו את הדעת לשאלות "קטנות" כמו מיקום ותפעול התפריטים, מה יהיה אפשרי לביצוע, מה יהיו הצבעים הנכונים לכל שלב, הפונטים וכיו"ב. ישנם שלבים טכניים בהם כל ההחלטות עוברות לביצוע אצל בוני האפליקציה, ומשם יש שלב ניסיוני של פיתרון תקלות והתאמות לכל מכשיר. רק כאשר האפליקציה מושלמת, אתם יוצאים איתה לאור.

About admin

Check Also

אולפלקס – כשהטכנולוגיה עובדת עבור השיער שלך

התחדשות והתקדמות, שיפור מתמיד והתאמה לרוח הזמן, תעשיית הטיפוח והאסתטיקה לא נחה על שמריה, ודואגת …