עזיבתו של יעקב ברדוגו את גל"צ – חופש עיתונות או השתקת פיות?

קשה היה לפתוח בשבוע האחרון חדשות מבלי לשמוע על עזיבתו בקול תרועה רמה של העיתונאי יעקב ברדוגו את גל"צ. יעקב ברדוגו פוטר מהתחנה בגלל הדעות הפוליטיות שלו ובגלל שהוא הקפיד לתקוף את השמאל ולהלל את ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו. מנגד התחנה טוענת שהפיטורים של ברדוגו הם לא השתקת פיות של חופש העיתונות אלא צעד הכרחי לעיתונאי שכבר מזמן חצה את הגבול מאיש תקשורת לדובר שמדברר צד מסוים של המפה הפוליטית. 

מה היו הסיבות שהובילו לעזיבה של יעקב ברדוגו את גל"צ?

הסיבה המרכזית שבגללה תחנת גל"צ בחרה לפטר ולהיפרד משלום מהעיתונאי ואיש התקשורת יעקב ברדוגו תלויה – במי ששואלים אותו. לפי יעקב ברדוגו הסיבה היא הרצון של התחנה להשתיק אותו ואת התמיכה שלו בצד הימיני של המפה הפוליטית. אם שואלים את מנהלי התחנה למה הם בחרו לפטר אותו התשובה היא בגלל שהוא הגזים ועשה תעמולת בחירות בשידורים שלו במקום עיתונות לשמה. כך או כך נדמה שכל אחד בוחר להקשיב ולהאמין לצד אתו הוא מזדהה מבחינה פוליטית ואידיאולוגית.

האם עדיין יש מקום לגל"צ בשיח התקשורת בישראל של 2022?

פיטוריו של יעקב ברדוגו מתחנת גלי צה"ל העלו מחדש לכותרות את שאלת הרלוונטיות והמקום שתופסת התחנה בישראל של 2022. תחנת גלי צה"ל היא תחנה צבאית. היא לא תחנה פרטית או ציבורית כמו תחנות אחרות – הצבא ומשרד הביטחון ממנים אותה וחיילים בשירות חובה משרתים בה. כבר שנים רבות מדברים על סגירת התחנה בגלל הערבוב המוזר שיש בה בין פוליטיקה ודעות פוליטיות ובין צבא ואזרחות. במדינות דמוקרטיות אחרות לא קיימת תחנת רדיו מסוג זה וגם בארץ נשמעים הרבה קולות שיש להפריט או לסגור את התחנה לצמיתות. נדמה שפיטוריו של יעקב ברדוגו מהתחנה רק הגבירו אצל חלק מהציבור ונציגיו את הקולות שתומכים בסגירת התחנה.

לפרטים נוספים אודות עוד ידיעות עיתונאיות כנסו לאתר שלנו. שם תוכלו לקרוא על כל מה שחדש וקורה בעולם ובארץ בפרט באופן ישיר.

About admin

Check Also

כיצד מסדירים את מעמדו של בן זוג זר בישראל? 

אתם חיים עם בן זוג זר, כלומר עם אדם שאינו ישראלי? ברור לכם שאתם רוצים …