ספורט אתגרי לילדים

בחופש הגדול, בתקופת הלימודים, בחופשות ובחיי היום-יום, לילדים יש מרץ, והרבה ממנו, ואנו רוצים להעניק להם את הטוב ביותר. לנו זה לפעמים נראה כמו אתגר, אך ספורט לילדים זה פיתרון מעולה להוצאת מרץ, ועוד.

ספורט בכלל, אך ספציפית ספורט אתגרי לילדים, מוציא מהילד שלכם יכולות חבויות, ומאפשר לו ללמוד על הגוף שלו, ועל היכולות שלו. הספורט האתגרי מאפשר לילד שלך לחוות יתרונות רבים שהספורט הרגיל לא בהכרח נותן לו, ומעצים את האלמנטים הספורטיביים לרמה הגבוהה ביותר.

יתרונות הספורט האתגרי לילדים

  1. פיתוח קואורדינציה – בהרבה מתחומי הספורט האתגרי לילדים יש צורך בשימוש בקואורדינציה גבוהה, תיאום מערכת השריר-שלד עם הדרישות החיצוניות שהספורט הספציפי יוצר. השינויים המהירים מפתחים את הקואורדינציה של הילד שלכם בצורה משמעותית, ומאפשרים לו לרכוש כלי לכל החיים.
  2. פיתוח רפלקסים – היכולת שלנו להגיב בצורה המהירה והנאותה ביותר לסיטואציה מסתמכת על התפתחות הרפלקסים שלנו כילדים. הספורט האתגרי מאפשר לילדים לפתח רפלקסים מעולים, שילכו איתם קדימה.
  3. כוח – ספורט אתגרי לילדים זה כלי מעולה לפיתוח כח וחיזוק השרירים, הרבה מעבר לכוח שמתפתח בפעילות ספורטיבית רגילה. שרירים שונים, עמוקים יותר, משתלבים בפעילויות של ספורט אתגרי, כך שהילד שלכם מתחזק מבפנים.
  4. הערכה עצמית גבוהה – פיתוח ההערכה העצמית שלנו הוא צעד חיוני, תהליך מגבש שמחזק אותנו מבפנים, ומאפשר לנו לסמוך על עצמנו בצורה הטובה ביותר. בשביל הילדים, הספורט האתגרי הוא הזדמנות לפגוש את הגבולות שלהם, ולחצות אותם, תוך שהם בונים ביטחון עצמי והערכה עצמית גבוהה.

ריכוז, מודעות גוף וכיף

  1. יכולות ריכוז – כל סוגי הספורט עוזרים לריכוז, גם כשהם מוציאים מהגוף אנרגיה עודפת רבה ומאפשרים לנו לנוח ולהתרכז, וגם מעצם הדרישה לריכוז בפעילות עצמה. הספורט האתגרי לילדים לוקח את העניין צעד קדימה, שכן הוא לרוב דורש ריכוז ברמות גבוהות הרבה יותר, ביותר חלקים בגוף במקבילם.
  2. מודעות גוף – פיתוח של מודעות גוף אצל ילדים הוא פיתוח של מודעות לכל דבר ועניין, והוא סעיף משנה לפיתוח הריכוז. ההכרות של הילדים עם הגבולות הגופניים שלהם מאפשר להם ללמוד על עצמם, והמוטיבציה שמתעוררת בספורט האתגרי היא גבוהה במיוחד, כך שילדים לומדים כיצד להשתפר במסגרת הגבולות הגופניים, וכיצד לשאוף לשיפור והרחבת הגבולות שלהם, כלי שיעזור להם בכל החיים.
  3. כיף – מעבר לכל היתרונות המפורטים למעלה, חשוב לזכור כי ספורט אתגרי הוא כיף גדול לילדים, וכדאי לאפשר להם להכיר את העולם היפה הזה.

About admin

Check Also

למה אתגר הנינג'ה היא התוכנית הכי חיובית על המסך

אתגר הנינג'ה היא אחת התוכניות הנצפות ביותר בטלוויזיה. היא אהובה על צעירים ועל מבוגרים כאחד …