מנהלים מסעדה או מעדיפים שניצל ופתיתים? סכיני שף הן לכולם!

סכין שף איכותית היא אחד הכלים החשובים ביותר של כל חובב מטבח; בין אם מדובר בשף מדופלם או באדם שמבשל כמו שצריך רק בסוף השבוע. אם הגעתם אלינו, כנראה הגיע גם תורכם לבחור את הסכין האיכותית הבאה שתצטרף לאוסף שלכם, רק שאין לכם מושג מאיפה להתחיל. ובכן, אנחנו כאן כדי לעשות סדר!

איך רוכשים סכיני שף

בעבר, לא היו מקדישים יותר מידי מחשבה לרכישת סכיני שף או סכינים בכלל. הסכין בסך הכל הייתה צריכה לעשות את עבודתה כמו שצריך, ולא להיות יקרה מידי. כיום, כשעולם הקולינריה המקצועי הפך נגיש יותר גם לשפים ביתיים, ניתנת לכל אדם האפשרות להכניס הביתה ציוד איכותי ויוקרתי. אם כן, כשמדובר על סכינים, ישנם כמה קווים מנחים שיעזרו לכם לבחור נכון:

  • איכות מעל לכל – קיימים המון מותגים בשוק, כך שקשה מאוד לעשות את הבחירה הנכונה ביותר. חשוב לזכור שכדי ליהנות מתמורה איכותית, יש להשקיע. אל תחששו להשקיע בסכין איכותית, היא תחזיר את הערך שלה! עם זאת, לא כדאי לקפוץ גבוה מידי. בכל זאת, מדובר בסכין לשימוש ביתי בלבד.
  • סכין לפי שימוש – מאוד קל להשתמש בסכין החדשה לכל דבר, למרות שבפועל ההמלצה היא להיצמד לשימוש העיקרי של הסכין. ישנם סכינים שמתאימות לחיתוך ירקות, ואחרות שיתאימו דווקא לפריסת בשרים.
  • תחזוקה – ברגע שמדובר בסכין יקרה יותר, יש להקפיד על תחזוקה נכונה בכדי לאפשר לה לשרת אתכם לאורך זמן רב. שטפו את הסכין ידנית ולא במדיח, שמרו אותה במעמד ייעודי עבורה ואל תשכחו להשחיז אותה מידי פעם.

כל מה שצריך לארוחה בשרית מושלמת

בשנים האחרונות, החלו רבים להכניס הביתה את עולם הקולינריה המקצועי, ובעיקר בתחום הבשרים. אם כבר רכשתם סכיני שף ייעודיות, מדוע לא להשלים את החבילה עם מד חום לבשר למשל, משקל מקצועי למטבח ושאר אלמנטים שהופכים את חוויית הבישול לאיכותית ומקצועית במיוחד? זכרו שמלבד כשרון ומעקב נכון אחר מתכונים, הציוד שבו משתמשים במטבח חשוב לא פחות!

About admin

Check Also

מה כדאי שתדעי כשאתם מחפשת את הגניקולוג הבא שלך?

כל אישה יודע: לפנות אל גניקולוג זה מסוג אותם הדברים שלא מאוד נעים לעשות. הרבה …