סיוע להורים מבוגרים

הורים מתבגרים 

ההורים עוטפים את ילדיהם בכל גיל ומעניקים להם את מלוא תשומת הלב ואת מלוא העזרה. כשהם קטנים ההורים מגדלים אותם ומעניקים להם מזון, צעצועים וסיוע בלמידה. עם הגיל המעטפת שלהם רק גדלה וככל שהילדים מתבגרים ההורים מעניקים להם בדרך כלל את כל מה שהם צריכים בכל תחום בחייהם. התמיכה הזו לא פוסקת גם כשהם סטודנטים, כשהם מתחתנים וזקוקים לסיוע כספי ובטח ובטח כשמגיעים הנכדים. לכן כאשר הורים מתבגרים ומגיעים שלבים שהם זקוקים לסיוע של הילדים, ברוב המקרים הם יקבלו באהבה רבה את מלוא העזרה כדי שהם יזדקנו בכבוד. 

הורים מתבגרים שזקוקים לעזרה מודעים לעובדה שגם ילדיהם הם כבר בוגרים, יש להם משפחות רחבות, עבודות תובעניות ומשימות נוספות הממלאות את חייהם. לכן הם משתדלים להמעיט בתלות שלהם ומבקשים מהם סיוע רק במקרים חריגים. אך כאשר הם חולים או מצבם הבריאותי נמצא בהידרדרות אין להם ברירה והם זקוקים לעזרה קבועה של 24 שעות ביממה. במקרים האלו הילדים פועלים מול גורמים שונים כדי שההורים היקרים יקבלו עובד סיעודי פרטי שיגור איתם ויבצע עבורם את כל הפעולות האישיות שהם לא מסוגלים לבצע לבד, כיוון שהם איבדו את עצמאותם. 

עובד זר עבור הורים מתבגרים 

ברוב המקרים עובד זר הוא זה שיכול לגור עם הורים מתבגרים לאחר שהם יקבלו אישור להעסקת עובד זר. מדובר בהליך מול משרד הפנים שאורך זמן כיוון שיש כמה קריטריונים ורק אם ההורים עומדים בהם, הם יקבלו אישור לכך. הדרך המומלצת במקרים האלו היא לפנות למשרד סיעוד אשר מטפל בנושא זה. עובדיו המיומנים יסייעו למשפחה להכין את כל המסמכים הנדרשים ולהגיש אותם לגורמים הרלוונטיים. 

השמה של עובד סיעודי 

לאחר קבלת האישור המיוחל, משרד הסיעוד יעשה כל שניתן כדי למצוא את העובד המתאים ביותר וזאת על פי הצרכים של הורים מתבגרים. ההתאמה היא רפואית כמו לדוגמה עובדים שמיומנים בהזרקת זריקות, התאמה אנושית כדי שהעובד הסיעודי יטפל בכל המעטפת הנדרשת כמו רחצה, הלבשה, החלפת חיתולים וכל צורך אנושי אלמנטרי אחר. נושא חשוב נוסף הוא השפה ולכן עובדי חברת הסיעוד עושים כל שניתן כדי למצוא עובד סיעודי אשר דובר את השפה כמו עברית או רוסית וכך תהיה תקשורת טובה בין הורים מתבגרים לבין העובד הסיעודי. 

תשלומים לעובדים 

המחוקק קבע חוקים ספציפיים עבור העובדים הזרים אשר מסייעים להורים מתבגרים. בשלב ראשון על המשפחה להעביר כספים לתאגיד עבור העובד הזר. השלב השני הוא קבלת אישורים מתאימים מהמוסד לביטוח לאומי לגבי היקף הסיוע הכספי שלו על פי המקרה. המשכורת של העובד הסיעודי מורכבת מהשכר שהוא יקבל מהמוסד לביטוח לאומי ומהשלמת השכר שהוא יקבל מהמשפחה, אם השכר שלו הוא גבוה יותר.

בנוסף לכך עליו לעבוד ששה ימים בשבוע וביום החופשי שלו המשפחה תדאג למחליף. כמו כן הוא יקבל כסף כיס ליום זה וגם דמי הבראה שנתיים על פי הוותק שלו. 

About admin

Check Also

שמשיות לעסקים: האלמנט החסר להשלמת האווירה

לא משנה איזה סוג של עסק אתה מפעיל, הרושם הראשון הוא מכריע. ובזמן שרוב העסקים …

כתיבת תגובה