איך לבחור סוללה למחשב נייד ACER?

בכל מחשב נייד ACER הסוללה היא מרכיב בעל חשיבות רבה במיוחד. על-מנת להפיק מקסימום תועלת מהסוללה, ולכן גם מהלפטופ עצמו, כדאי להקפיד על מספר כללים כשקונים סוללה חדשה, וכמו כן על התנהלות נכונה שתאריך את תוחלת החיים שלה – בהתאם להמלצות בעמוד זה.

מספר התאים בסוללה

הפרמטר החשוב ביותר לגבי סוללה למחשב נייד ACER הוא מספר התאים. ככל שבסוללה יש יותר תאים, כך היא מסוגלת לספק למחשב הנייד של החשמל הדרוש לפעולתו לפרק זמן ארוך יותר. סוללה בעלת 4 תאים תספיק לשעתיים, סוללה עם 6 תאים יכולה לעבוד גם 3-4 שעות, ואילו מחשב נייד ACER עם סוללה של 9 תאים יעבוד גם 5-6 שעות ברציפות בלי חיבור לחשמל.

סוללות מקוריות בלבד

דגש חשוב נוסף לגבי קניית סוללה למחשב נייד ACER הוא להקפיד לבחור סוללה מקורית בלבד. מומלץ להצטייד בדגם של המחשב, או לחילופין במספר הקטלוגי של הסוללה, כשמחפשים סוללה חדשה – כדי שהיא תהיה תואמת באופן מושלם ללפטופ שלכם. כל פשרה מבחינה זו עלולה להתגלות כטעות, משום שהסוללה לא תספק מקסימום ביצועים וגם תוחלת החיים שלה עלולה להיות קצרה יחסית.

איך לשמור על סוללה למחשב נייד ACER?

אחרי שקונים סוללה למחשב נייד ACER כדאי כמובן לשמור עליה, כך שהיא תמלא את ייעודה לטווח ארוך ככל האפשר, דבר שיהפוך את הרכישה למשתלמת במיוחד.

ההמלצות העיקריות מבחינה זו:

א. לא להשאיר את המחשב מחובר לחשמל באופן קבוע. כדאי לאפשר לסוללה להתפרק מהמתח אחת לזמן מה (לפחות פעם בחודש), משום שרק כך היא תאריך ימים.

ב. את הטענת הסוללה כדאי להתחיל כשהיא קרובה ככל האפשר לפריקה מוחלטת.

ג. יש לשמור את הלפטופ במקום קריר יחסית. השארת מחשב נייד ACER ברכב סגור במשך הקיץ עלולה לגרום נזק בלתי הפיך לסוללה (וגם ללפטופ עצמו).

ד. אם לא צפוי שימוש במחשב למשך שבוע או יותר, כדאי לנתק ממנו את הסוללה ולשמור עליה (כשהיא מלאה) במקום יבש וקריר.

הקפדה על כל הכללים האלה תאריך את חיי הסוללה למקסימום האפשרי, ואם הקפדתם לרכוש סוללה איכותית, התוצאה תהיה מקסימום נחת למשך שנים רבות.

About admin

Check Also

מה כדאי שתדעי כשאתם מחפשת את הגניקולוג הבא שלך?

כל אישה יודע: לפנות אל גניקולוג זה מסוג אותם הדברים שלא מאוד נעים לעשות. הרבה …