סוגים של דפים למדפסת – המדריך המלא לבחירה המושלמת!

מתבלבלים בין סוגים של דפים למדפסת שלכם ורוצים לבחור לה את הדפים המתאימים לה ביותר? כאן נסביר למה זה חשוב ואיך לעשות זאת!

מבט לאחור

כל מי מבנינו, שעבר את גיל שלושים ודאי זוכר את הימים, בהם המדפסות עוד לא היו קיימות. באותם זמנים, השתמשנו באסימונים, צילמנו עם פילם, הסתובבנו עם ווקמן ועוד קלאסיקות שכבר פסו מן העולם. כיום לעומת זאת, בכל בית ובכל מקום עבודה יש מדפסת חדישה ומשוכללת, שעוזרת לנו להפוך את מה שאנו רואים על גבי המסך למסמך או תמונה שאנו יכולים להחזיק בידינו. 

לא מה שחשבתם! 

אם חשבתם, שהגודל הוא הדבר היחיד שקובע ושחוץ מזה כל הדפים למדפסת זהים, טעות גדולה בידיכם! ישנו מגוון רחב של סוגים של דפים למדפסת ולכל אחד יש תכונות משלו. החל מעובי הדף, דרך המרקם שלו ועד להתאמה למדפסות מסוימות. בהמשך נסביר כיצד לבחור את הסוג המתאים ביותר לצרכים שלכם.

סוגי מדפסות

כידוע, ישנם סוגים שונים של מדפסות ולסוגים אלו, יש סוגים שונים של דפים שמתאימים להם. לדוגמה, יש ניירות שמתאימים למדפסת הזרקת דיו ויש דפים שמתאימים למדפסת לייזר. מדפסות הלייזר משמשות בעיקר לצרכי עבודה ומשרד ואילו מדפסות הזרקת הדיו משמשות בעיקר לצרכים פרטיים וביתיים.

סוג של הברקה

סוגים של דפים למדפסת נבדלים האחד מהשני גם ברמת ההבהקה שלהם. לדוגמה, ניתן לרכוש נייר מט למדפסת, שאיננו מבריק כלל, נייר לבן בוהק ואפילו נייר פוטו מבריק. השאלה היא פשוטה – מהם הצרכים שלכם? אם אתם רוצים להדפיס מסמכים פשוטים, נייר המט יספיק לכם. אבל אם אתם רוצים להדפיס תמונות, רצוי שהן יודפסו על נייר איכותי ומותאם ונייר הפוטו הוא הפתרון המושלם לכך.

סוגים של דפים למדפסת – מחירים

כמובן, כפי שיש סוגים שונים של דפים למדפסת, כך גם יש להם מחירים שונים, המושפעים מפרמטרים שונים. לדוגמה, ככל שהדף איכותי יותר, עלותו תהיה גבוהה יותר. כמו כן, במידה ומדובר על דפים ממותגים, עלותם תהיה גבוה יותר מאשר דפים שאינם ממותגים. זאת, בדומה לפריטים רבים אחרים שאנו רוכשים החל ממוצרי מזון, דרך בגדים, ועד מוצרי חשמל ואלקטרוניקה ועוד.

דרך נוספת להוזלת עלויות

ישנה דרך נוספת להוזיל את העלויות של הדפים והיא רלוונטית בעיקר כשהם מיועדים לצרכים משרדיים. היות שבמשרדים נעשה שימוש רב בדפים למדפסת, ניתן לרכוש מראש כמויות גדולות ובכך להוזיל את המחירים באופן משמעותי. כמו כן, במידה ומדובר על רכישת דפים כחלק מהציוד המשרדי, ניתן לעשות הזמנה מרוכזת של כלל הציוד המשרדי מאותו הספק ולהוזיל את העלויות אף יותר.

לסיכום

השוק של ימינו מציע מגוון רחב מאוד של סוגים של דפים למדפסת והדרך הטובה ביותר לבחור את הסוג האידיאלי עבורכם הוא לבחון את הצרכים. לדוגמה, האם מדובר על הדפסות בתדירות גבוהה או נמוכה? האם מדובר על צרכים משרדיים או אישיים? מה בכוונתכם להדפיס על דפים אלו? כמו כן, גם העלויות של הדפים משתנות בהתאם לפרמטרים שונים כדוגמת איכות, כמות, מיתוג, סוג הדפים ועוד. 

About admin

Check Also

כיצד מסדירים את מעמדו של בן זוג זר בישראל? 

אתם חיים עם בן זוג זר, כלומר עם אדם שאינו ישראלי? ברור לכם שאתם רוצים …