ניר גלילי על חשיבות תדלוק הרכב בזמן

אנחנו אוהבים לנסוע במכוניות שלנו, ויודעים שללא דלק לא נוכל להגיע לשום מקום, ובכל זאת במקרים רבים אנחנו מנסים לדחות את הכניסה לתחנת הדלק עד לרגע האחרון (ולפעמים אפילו אחרי הרגע האחרון…). הסיבות לכך מובנות: העולם המודרני גורם לנו להרגיש רוב הזמן שאנחנו באיחור, ובהתאם אנחנו ממהרים ולא רוצים "לבזבז" כמה דקות לתדלוק. גם ההוצאה הכספית גורמת לנו במקרים רבים לדחות את התדלוק עוד ועוד, למרות שאנחנו כמובן מבינים שאין בכך חיסכון ושבסופו של דבר אנחנו מפיקים תועלת עצומה מהמכונית שלנו.

אבל למרות זאת, כדאי מאוד לתדלק את הרכב בזמן, וזאת מכמה סיבות שאותן מפרט מנכ"ל חברת הדלק "סונול" ניר גלילי.

למה המתנה לרגע האחרון עולה לנו ביוקר?

כשאנחנו דוחים את הכניסה אל תחנת הדלק לרגע האחרון, הרבה אחרי שמד הדלק הגיע אל האזור האדום בסקאלה ולפעמים כשהוא כבר כמעט ויוצא מלוח השעונים, אנחנו גורמים נזק למכונית.

הסיבה לכך לפי ניר גלילי היא שבתחתיתו של מיכל הדלק ישנם משקעים שונים, ואם הם יגיעו למנוע (וכשהמנוע גומר להשתמש בדלק עצמו אין לו ברירה אלא לשאוב את אותם משקעים ולהשתמש בהם) עלול להיגרם נזק של ממש לחלקים שונים במערכת הרגישה מטבעה – כך שבסופו של דבר לא רק שלא נחסוך כסף אלא אף נידרש להוצאה של ממש על תיקון המנוע (שלא לדבר על אובדן הזמן היקר ומפח הנפש הכרוכים בהגעה למוסך).

עוד מדגיש ניר גלילי שככל שמיכל הדלק ריק יותר, כך המשאבה ששואבת את הדלק מהמיכל אל המנוע מתאמצת יותר ונשחקת מהר יותר, וגם לכך יש כמובן מחיר – ואם לא די בכל אלה, הרי שכל מי שנתקע אי פעם כשהדלק במכוניתו אזל לגמרי יודע בדיוק עד כמה מדובר בחוויה מפוקפקת…

מתי ממליץ ניר גלילי לתדלק את המכונית?

מומלץ לתדלק את הרכב כשמד הדלק מצביע על בערך רבע טנק. בכל מקרה, אם מד הדלק כבר הגיע לאזור האדום בהחלט לא כדאי להמתין עוד, אלא מומלץ להיכנס לתחנת דלק ולהמשיך לנסוע בראש שקט.

האם תדלוק בשעות הבוקר המוקדמות משתלם יותר?

ישנם הטוענים כי תדלוק בשעות הבוקר המוקדמות (או שעות הלילה המאוחרות) משתלם יותר מתדלוק במהלך היום. הסיבה לכך עפ"י אותה טענה היא שכשהטמפרטורה נמוכה יותר, הדלק מכווץ יותר כך שנכנסת כמות גדולה יותר של טיפות דלק ביחס לנפח, ומאחר שאנחנו משלמים על הדלק עפ"י הנפח שמילאנו, אנחנו מרוויחים כמות גדולה יותר של דלק באותו מחיר.

ניר גלילי מדגיש כי ישנם גם חוקרים שסבורים כי הטענה הנ"ל אינה נכונה, אם כי מצד שני בשעות הבוקר המוקדמות ובשעות הלילה המאוחרות סביר להניח שתחנות הדלק יותר ריקות כך שבכל מקרה תחסכו לעצמכם את התור…

About admin

Check Also

מושבי בטיחות – חשוב לקנות

הורים רבים אינם מודעים לחשיבותם של כיסאות בטיחות עבור ילדיהם. למעשה, הורים רבים אינם מודעים …