מתקני הרמה למפעלים

קצת על הצרכים התעשייתיים הנפוצים שהובילו לפיתוח של מה שאנו מכירים כיום כמתקני ההרמה למפעלים

עולם התעשייה המודרני הוא עולם שמגלם הלכה למעשה בצורה הטובה ביותר את האמירה המוכרת לפיה "זמן הוא כסף". בעולם התעשייה המודרני, כל זמן שאותו ניתן לחסוך בתהליכי ייצור, אריזה, אחסון או שיווק, בלי לפגוע באיכות המוצר או באיכות של כל אחד מהתהליכים הללו באופן נפרד, הוא זמן ששווה לנו באופן ישיר יותר כסף מהתהליך לפני החיסכון באותו הזמן. תהליכים תעשייתיים מודרניים הם תהליכים שנמצאים תחת עין פקוחה מתמדת, שבוחנת ביסודיות כיצד ניתן לייעל אותם עוד. כל פס ייצור מודרני הוא תוצאה של מחקר ייסודי והגעה למצב שלמות לאחר שנים של ניסיון, כשפסי הייצור הראשונים בעולם הומצאו כבר באמצע המאה ה-19, עם פרוץ המהפכה התעשייתית בשנת 1870 לערך. אחד הצרכים הנפוצים ביותר בפס הייצור התעשייתי, שמאז ועד היום נשאר צורך מהותי למדי, הוא הצורך בהרמה יעילה של מוצרים מחלק אחד של פס הייצור אל חלק אחר שבו, או אל השלב הבא של התהליך התעשייתי – אריזה וכן הלאה. זהו בדיוק הצורך שהוביל להמצאתם של המכשירים שאנחנו מכירים כיום בתור מתקני הרמה למפעלים.

אילו סוגים של מתקני הרמה למפעלים נפוצים כיום, ומה תהיה בחירה איכותית בתחום זה עבור המפעל שלנו?

  • מתקני הרמה מודרניים במפעלים עובדים על שיטת עבודה דומה באופן כללי, אך נבדלים האחד ממשנהו בדקויות ובהתאמה למוצרים שונים. באופן כללי, מתקני ההרמה מבוססים על גלגלת הרמה שנושאת עליה שרשרת חזקה ומתכתית שבקצה שלה נמצא וו או אמצעי הרמה אחרת. אמצעי ההרמה נכנס לתוך חלק ייעודי במוצר שעל פס הייצור, ובכוח הרמה של מנוף עובדת הגלגלת, כך שהמוצר מורם על ידה ומועבר במסילה ייעודית ומתוכננת בקפידה לשלב הבא של התהליך התעשייתי.
  • מתקני ההרמה המודרניים לא עובדים בהכרח עם וו, כאשר ישנם גם מתקני הרמה המבוססים על מגנט חזק שמרים ומעביר מוצרים מתכתיים בקלות רבה הרבה יותר מכפי שוו היה מניף ומוליך אותם. באופן כללי, מתקני ההרמה המודרניים מבוססים כיום בדרך כלל על כוח חשמלי, עם גלגלת הרמה חשמלית שהיא לבו של מתקן ההרמה. עם זאת, ישנם עדיין מתקנים פעילים שעובדים בכוח הידראולי או בכוחות הנעה אחרים.

מתקן הרמה איכותי מייעל את עבודת המפעל כולה, וחוסך זמן ומאמץ של פועלים רבים

בשורה התחתונה, מפעל מודרני לא יכול לעבוד כיום בלי עבודה איכותית של מתקני הרמה מהשורה הראשונה. בין אם מדובר בחברה המפורסמת ביותר המייצרת אותם, חברת Stahl הגרמנית, או במתקנים מכל סוג ומכל יצרן אחר – אנחנו צריכים לוודא שמתקני ההרמה שנמצאים אצלנו במפעל הם מתקנים שמקיימים את תפקידם, שהוא ללא ספק ייעול של תהליך העבודה וחיסכון במשאבים ובמאמץ של פועלים רבים, שהיו צריכים לבצע את עבודתה לולא הייתה במפעל שלנו.

About admin

Check Also

משטחי שקילה

אם אתם עוסקים בתחום של ייבוא, ייצוא או ייצור בתעשייה, כנראה שהנושא של משטחי שקילה …

כתיבת תגובה