איך למקם נכון מראות בחללים השונים בבית?

מראה היא פריט שימושי מאוד – כולנו רוצים לדעת איך אנחנו נראים, ובפרט לקראת יציאה מהבית. בהתאם מיקום פופולרי אחד של מראות הוא ליד דלת הכניסה. גם בחדרי השינה, כולל אלה של בני הנוער והילדים, מומלץ להציב מראה כדי שכל אחד מבני הבית יוכל לבחון פריטי לבוש שונים בנוחות ובפרטיות. בכל אחד מהחללים הנ"ל חשוב מאוד למצוא את הנקודה האופטימלית של המראה, וגם את סוג המראה הנכון ביותר.

מראה בכניסה לבית

הדגש החשוב ביותר, גם מבחינת הפנג שואי (אותה תורה עתיקת יומין שכוללת אינספור המלצות לעיצוב הבית כך שישררו בו אנרגיות אופטימליות) וגם מבחינת האינטואיציה המתבקשת, הוא להציב את המראה לצידה של הדלת (ולא מול דלת הכניסה).

מבחינה אנרגטית, מראה שמוצבת מול דלת מחזירה תמיד החוצה את כל מה שמשתקף בה, ולכן אנרגיות חיוביות לא יכולות להיכנס פנימה. מעבר לכך נוצרת תחושה לא נוחה כשאדם נכנס לתוך בית ומיד רואה את עצמו במראה. לעומת זאת מראות המוצבות לצד הדלת הן פריט נוח שעוזר לנו לוודא רגע לפני היציאה שאנחנו נראים בדיוק כפי שאנחנו רוצים. בנקודה זו בבית מומלץ לתלות מראת גוף, כלומר מראה ארוכה.

מראה בחדר השינה

בחדרי שינה רבים המראה היא חלק מהארון, בין אם בצד הפנימי של אחת הדלתות ובין אם בצד החיצוני של הארון. כשהארון לא כולל דלתות, ניתן לתלות מראה על אחד הקירות, אבל לא כדאי שהיא תמוקם מול המיטה – מפני שבמקרה כזה עלולה להיווצר תחושה לא נוחה כשנמצאים במיטה.

מראות בחדרי הילדים

בחדרים של ילדים ניתן לתלות גם מראת פנים "בלבד". אפשר גם לסטות מצורת המלבן המקובלת, ולתלות למשל מראה עגולה או אליפטית שתהווה גם מוקד עניין ותשדרג את עיצוב החדר. בחדרים של בני נוער בכל זאת כדאי להתקין מראת גוף, מפני שבגיל ההתבגרות מוקדשת כידוע תשומת לב רבה לכל פריט לבוש, ולהרמוניה ביניהם.

מראה לשיקוף פריטי נוי

כל מראה משקפת את מה שנמצא מולה ולכן יכולה להכפיל יופי. תליית מראות מול פריטי נוי או אלמנטים אסתטיים (כולל נוף יפה שנשקף מהחלון) מומלצת גם ע"י הפנג שואי, בזכות הכפלת השפע.

About admin

Check Also

שמשיות לעסקים: האלמנט החסר להשלמת האווירה

לא משנה איזה סוג של עסק אתה מפעיל, הרושם הראשון הוא מכריע. ובזמן שרוב העסקים …