מסנן מים – סוגים ויתרונות

מסנן מים הוא אמצעי שמטרתו להרחיק מהמים חלקיקים מרחפים שאינם נראים לעין ושגודלם הוא מיקרונים בודדים. חלקיקים מרחפים אלו, הנמצאים במים, נושאים חומרים מזהמים בקטריאליים ואורגניים. בשל חלקיקים מזהמים אלו, הנמצאים במים, התגברה ההבנה ששתיית מי ברז איננה איכותית ואף עלולה לסכן חיים של מבוגרים וילדים כאחד. הבנה זו העלתה את הרצון לשתות מים איכותיים, צלולים ומסוננים ולשם כך מומלץ לשתות מים שעברו תהליך סינון מים.

בשוק כיום ניתן למצוא מגוון של מסנני מים. לפניכם מספר סוגי מסנני מים ויתרונותיהם:

  • מסנן אבנית ביתי – זהו מסנן המותקן על שעון המים או בסמוך לברז הראשי. מסננים אלו מסלקים אבנית לאלתר. רכישת מסנן זה היא פשוטה ביותר והיא גם הזולה ביותר.
  • מסנן מכני – מסנן זה פועל על עיקרון הפרדה על בסיס גודל, כך שהוא מאפשר מעבר של מים אך הוא מונע מחלקיקים מעל גודל מסוים לעבור את המסנן. מסנן זה אינו מקטין את כמות האבנית הנמצאת במים.
  • מסנן פחם פעיל – מסנן זה עשוי פחמן ובנוי בצורה כזו שמעניקה לו נקבוביות רבות ולכן יש לו שטח פנים גדול. מבנה זה של המסנן מאפשר להרחיק כלור חופשי ותרכובות אורגניות על ידי ספיגתם אל תוך הנקבוביות. שיטת סינון מים זו גורמת למים להיות בעלי טעם וריח טובים יותר.
  • סינון באמצעות נורת אולרה סגול – שימוש בנורת אולטרה סגול קוטלת את החיידקים והבקטריות הנמצאים במים. שיטה זו בטוחה לחלוטין ואיננה משנה את הרכב המים, כך שהמים לא נפגעים מהקרינה, ולאחר יציאת המים מהמערכת הקרינה איננה קיימת יותר. מאחר ומערכת סינון המים הזו נמצאת בתוך מיכל סגור לא קיימת למשתמש בה סכנת חשיפה לאולטרה הסגול.
  • סינון באמצעות תהליך אוסמוזה הפוכה – תהליך זה דוחס את המים על ידי כוח חיצוני דרך המסנן שעשוי פולימר דחוס. המסנן לוכד את המזהמים ולא מאפשר להם לעבור דרכו. התהליך מסנן ומטהר באופן מוחלט את המים. שיטה זו נפוצה בהתפלת מי ים ובתעשיית המזון, אך היא נחשבת לשיטה בזבזנית במים.

לסיכום ניתן לומר כי מסנן מים משפר את איכות המים מאחר והוא מרחיק חומרים מסוכנים ומזהמים, ובכך הופך את מי השתייה לבטוחים הרבה יותר.

About admin

Check Also

אולפלקס – כשהטכנולוגיה עובדת עבור השיער שלך

התחדשות והתקדמות, שיפור מתמיד והתאמה לרוח הזמן, תעשיית הטיפוח והאסתטיקה לא נחה על שמריה, ודואגת …