מהם מסלולי המימון האטרקטיביים בשוק לרכישת רכב חדש מהניילונים?

ענף הרכב בישראל עבר מהפכה של ממש בעשור האחרון, עם עליית מגמת הליסינג, בד בבד לייבוא המאסיבי של רכבים קטנים וזולים, רכבים "ירוקים" מוקטני מס ועוד. שינוי נוסף שחל בתקופה זו הוא הגמישות הגבוהה במסלולי המימון הקיימים, המאפשרת למאות אלפי ישראלים, שבעבר לא יכלו לחלום על רכב חדש, לרכוש אחד שכזה, ואפילו די בקלות. על המסלולים השונים לרכישת רכב חדש – בכתבה זו.

המסלול התלת שלבי – הכי נפוץ והכי משתלם

שיעור ניכר מהנהגים הנעזרים במסלול מימון לרכישת רכב חדש עושים זאת באמצעות המסלול התלת שלבי. מסלול זה נפתח בשלב תשלום המקדמה, אשר נעה, במרבית המקרים, בין 7 ל-25% משווי הרכב. בשלב השני – שלב התשלומים השוטפים, משלם הרוכש מדי חודש תשלום הנקבע מראש, ואשר לרוב הינו קבוע וללא תלות בגורמים כלכליים שונים. שלב זה עשוי להימשך בין 3 ל-5 שנים (36 עד 60 תשלומים), כשגובה התשלום הממוצע עומד על 1,000-1,500 ₪, בהתאם ליכולות הרוכש, מחיר הרכב ומרכיבים נוספים. בשלב השלישי פורע הקונה את יתרת התשלום שלו, ובכך הופך, הלכה למעשה, לבעליו החוקיים והשלמים של הרכב. תשלום זה נע בין 30 ל-50% מערכו של הרכב ברוב המקרים. לדוגמה: רכב בעלות של 120 אלף ₪. התשלום הראשון יעמוד על 20 אלף ₪, 60 אלף ₪ נוספים ישולמו במשך חמש שנים (1,000 ₪ לחודש), והיתרה – 40 אלף ₪, בתום התקופה.

מסלול המימון המלא

מסלול פופולארי נוסף היה נחשב בגדר פנטזיה פרועה לפני שנים לא רבות, אך כיום הוא מציאות בלתי נפרד מענף מימוני רכישת הרכבים – מסלול המימון המלא. המשמעות שלו ברורה: רכישת רכב ללא כל תשלום ראשוני. ממש בתשלומים! מסלול נהדר למי שאין ברשותו סכומי כסף גדולים להשקעה, אך לא מעוניין ברכב ישן. מסלולים לרכישת רכב במימון מלא מוצעים אף-הם ל-3 עד 5 שנים. למשל: רכב במחיר של 80,000 יעלה לאדם הבוחר פריסה לחמש שנים כ-1,330 ₪ לחודש. על כך יש להוסיף ריבית חודשית המשתנה בין עסקה לעסקה.

מסלולים נוספים

כמובן שניתן להיעזר בהלוואות "רגילות", בין אם במסגרת הבנקאית ובין אם במסגרת החוץ בנקאית. מרבית הבנקים מציעים מימון של עד 90% מערכו של הרכב החדש ופריסת תשלומים נוחה של עד 60 תשלומים, אם כי חשוב לבדוק את טיב הריביות על הלוואה זו. בכלל, חשוב לעשות שיעורי בית היטב לפני בחירת המסלול הרצוי, שכן בחלקם התשלום בפועל עלול להיות גבוה משמעותית מכפי שהוא נראה. קראו היטב את הסכם המימון המצע לכם! חשוב גם להבין מה קורה במקרה שאין באפשרותכם לשאת בתשלום החודשי (אם יש לכם ספק לגבי היכולת שלכם לפני הרכישה, מוטב להימנע ממנה). ואם באפשרותכם לרכוש רכב חדש ללא מימון, עדיף!

קנייה נעימה ובטוחה!

 

About admin

Check Also

כל המידע על רכבי נכים

ככל שאנחנו מתקדמים כחברה, עולם הנגישות מתקדם יחד איתנו. בעיות נגישות שפעם היו נראות כמעט …