מטבח פרובנס – מטבח כפרי ורומנטי

אם אתם אוהבים מטבח כפרי או לחילופין מטבח אנגלי, אתם בוודאי מבכרים אווירה אינטימית ורומנטית וחמימה במטבח הפרטי בבית שלכם, תחושת כפריות, תאורה מלטפת ורכה, חיבור לטבע – הן מבחינת הצבעים אשר שולטים בו והן מבחינת ריהוט המטבח. מטבח פרובנס מבוסס על ריהוט מעץ מלא לא רק כחומר גלם עבור הריהוט, שולחנות וכיסאות, ארונות המטבח ומדפים, אלא גם במובן של היצמדות לצבע הטבעי שלהם. מטבח פרובנס הוא מטבח כפרי מעוצב אשר כאמור עשוי מעץ מלא. גם העץ המלא בדרך כלל הוא כהה, וקווי המתאר של ריהוט המטבח הם לרוב גסים. מטבח פרובנס מתאפיין כמטבח כפרי בעל חזות כבדה ומסיבית לכל דבר ועניין, המשווה לו מראה מיושן ועתיק, ויחד עם זאת יוקרתי וכן מעוצב. הרעיון הוא לקחת מהסגנון הכפרי את האווירה האינטימית והחמימה אשר אותה הוא מייצר, לשלב בו את המראה העתיק וכן הישן, תוך שימוש ברהיטים מסיביים ואקססוריז נוספים המשולבים בטוב טעם בעיצוב המטבח ומעניקים לו מראה כפרי אידיאלי ולאבזר אותו במיטב המכשור המודרני שמקל עליכם את מלאכת הבישול, האפייה והטיגון. שילוב של חזות כפרית מסיבית עם הלוקסוס המודרני העומד לרשותכם בענף ייצור מטבחי יוקרה.

מטבח פרובנס תוך כדי שימוש מיטבי בצבעים

משמעות ניכרת יש לבחירת צבעים בתוך מטבח פרובנס בקביעת התוצאה הסופית, הן מבחינת האווירה והן מבחינת המראה. מטבח פרובנס משלב ריהוט עץ כבד בחיתוך גס, לפעמים הוא מגיע בחוסר סימטריה, עם צבעים סולידיים כמו למשל – לבן שמנת, אוף ווייט, צהבהב וכדומה, בעל גוון עץ כהה. השילוב והניגוד בין העץ הכהה ליתר הצבעים שבמטבח צבעי אריחי הרצפה, הקירות והשיש, מאפשר לחדד את הייחוד שבריהוט המטבח, את המסיביות על הכיסאות והשולחנות, להבליט את האביזרים הנלווים המיוחדים, כמו למשל – קערות נחושת גדולות, שימוש בפרזול וכדומה ויחד עם זאת, לשמור על מינון נכון בין אווירה אינטימית ועם זאת, כזאת שמעניקה מרחב. מטבחים בסגנון פרובנס מחייבים מטבחים שיהיו בעלי שטח גדול ביותר. המסיביות של מטבחים אלה עשויה לגרום לתחושה של צפיפות או מחנק כאשר השטח העומד לרשותכם הינו יותר מדי קטן.

בנוסף, מטבח פרובנס קטן יפגע בעוצמת האפקט הכפרי המיוחד. לצבעים שאתם בוחרים, כמו גם לתאורת המטבח יש משקל רב עוצמתי על התוצאה הסופית וחשוב לבחור אותם בצורה מושכלת ונבונה העולה בקנה אחד עם הסגנון אשר אתם מעוניינים בו.

 

 

About admin

Check Also

שיפוץ גינה בקסם הטבע – עם ריהוט גן מודרני

הקיץ הגיע, החמימות מרתקת והאוויר מתמלא בריחות של פרחים וטבע. זה הזמן לשדרג את הגינה …