מהדק חשמל איכותי

מהדק חשמל הוא מרכיב חשוב בכל חיבור לחשמל בבית, במפעל, בבית המלון ובכל מקום אחר.

לוחות חשמל

חיי היום יום שלנו תלויים באספקה תקינה של זרם החשמל. כדי לדאוג לכך, מתקינים לוח חשמל על פי הצורך בכל מקום. לוחות חשמל קטנים המתאימים לצריכה הביתית ולוחות חשמל גדולים ואפילו ענקיים עבור מקומות שיש בהם ציוד רב הצורך חשמל בתפוקה גבוהה.

כל לוח חשמל מקומי מורכב ומותאם למקום הספציפי שבו הוא קיים על פי תכנית החשמל שנקבעה מראש על ידי חשמלאי מוסמך, הנדסאי או מהנדס חשמל בעלי ידע וניסיון בתחום זה.

מהדק חשמל

מהדק חשמל הוא לוח המחבר בין רכיבי לוח החשמל לבין חוטי החשמל הנכנסים ויוצאים מלוח החשמל. מהדק חשמל הוא פריט הקיים בתצורות שונות על פי מבנה הלוח והצורך של המכשור והציוד שיחובר אליו.

מהדק חשמל קטן יחסית יספיק ללוח חשמל ביתי ועבור לוחות חשמל גדולים יש לרכוש מהדק חשמלי בעל מבנה גדול וחזק יותר כך שלוח החשמל יפעל כיאות .

סוגים שונים של מהדק חשמל

קיים לדוגמה מהדק חשמל בצורה של האות T מאלומיניום תקן דין, או אוניברסלי בתקן זה . קיים גם מהדק זרם למתח רגיל או למתח גבוה. מהדק חשמל מנחושת, מהדקים עם בורג אחד או כמה ברגים ועוד.

מהדקי חשמל שהם סטנדרטיים, אפשר לרכוש אותם בכל חנות המתמחה במכירת פריטים עבור ארונות חשמל. אך קיימים מצבים שבהם יש צורך במהדק חשמל ייחודי בגודל יוצא דופן, בעל פעילות שונה וכו'. במקרה כזה יש להזמין מהיצרן פריט זה על פי שרטוט מדויק תוך בחירת חומרי הגלם הנחוצים למיקום הספציפי.

התאמת מהדק חשמל

תכנון לוח חשמל כולל חשיבה גם לטווח הרחוק כך שאפשר יהיה לבצע בו שינויים פנימיים ללא צורך בהזמנת לוח חשמל חדש בכל שינוי. זו הסיבה שמתקינים מהדק חשמל בעל גשר שיש בו מקום להשחלת כבלים נוספים בהמשך.

מהדק חשמל קונבנציונלי עשוי מסגסוגת אלומיניום העמידה לקורוזיה ואפקט ההידוק המינימלי שלו הוא 23. והמהדק בעל ההסתעפות הכולל ברגים מפלדה המחובר לכבלי אלומיניום או נחושת הוא בעל אפקט הידוק של 46.

צרו אתנו קשר ונשמח לתת לכם הכוונה וייעוץ מקצועי.

About admin

Check Also

כך תקלו על כאבי הצוואר הכרוניים

כך תקלו על כאבי הצוואר הכרוניים

כאבי צוואר כרוניים הם תופעה שכיחה מאוד, היכולה להשפיע על איכות החיים של אנשים רבים. …