איך לבחור מד קרינה

כיום יש להשקיע מחשבה רבה בבדיקות קרינה. הסכנה הבריאותית היום יומית של מקורות קרינה רבים היא סכנה אמיתית שיש לפעול כנגדה על מנת למגר את התופעה ולגרום להפחתה בקרינה. לשם כך, יהיה עלינו לערוך בדיקות קרינה איכותיות שיצביעו על מקורות הקרינה הגדולים ביותר וכך נוכל להפחית את הסכנה הבריאותית. בדיקות הקרינה נערכות באמצעות מד קרינה, אותו יש לבחור בקפידה ובזהירות בהתאמה למצב שלנו. מד קרינה ישפיע על איכות הבדיקה ולכן אין להקל ראש בנושא של בחירת מד קרינה. אז איך בוחרים מד קרינה?

ראשית, יש להבין מהיכן מגיעה הקרינה

לפני שנעבור לבחור מד קרינה איכותי ואמין, יש להבין שהקרינה מגיעה ממקומות בהם מכשירים חשמליים וטכנולוגיות חדשניות רבות מופעלות. בין משרדים וחברות גדולות עד לבתים פרטיים, בהם מופעלת טכנולוגיה אלחוטית, שאין ספק ששיפרה את חיינו, אך בו זמנית היא גורמת לפליטה רבה של קרינה ומהווה פגיעה משמעותית בבריאותינו. על כן, עלינו יהיה לערוך בדיקות קרינה מקצועיות באמצעות מדדי קרינה מקצועיים. קיימות חברות רבות המציעות את השירותים הללו שיציעו שירותים של בדיקות קרינה באמצעות מדדי קרינה ופתרונות שונים למצב על מנת להפחית את הקרינה במקומות המסוכנים שפולטים קרינה רבה.

דברים שחשוב לדעת על מדדי קרינה

  • אנשי המקצוע העוסקים בתחום של מדידת קרינה יהיו לרוב מהנדסים בתחומים שונים ורבים. לכן, חשוב מאוד לבדוק שכשאיש המקצוע המומחה מגיע אליכם הוא יהיה בעל רישיון תקף המהווה אישור לבצע בדיקת קרינה. במידה ואיש המקצוע, מסיבותיו שלו אינו מסוגל להציג את הרישיון הזה כיוון שהוא אינו נמצא איתו או מכל סיבה אחרת, יש אפשרות לבדוק האם הוא חלק מרשימת מודדי קרינה במשרד לאיכות הסביבה.
  • קיימים מספר היתרים לביצוע מדידת קרינה. כשאיש המקצוע מודד הקרינה מגיע לביתכם יש לוודא שהוא אכן בעל אישור ורישיון תקף לביצוע מדידת קרינה בהתאם לצורך שלכם ושל כמות הקרינה של המקום שלכם.
  • חשוב מאוד לבדוק את הניסיון של בעל המקצוע. ככל שהניסיון שלו יהיה גדול יותר, כך תוכלו יותר לסמוך עליו שהבדיקה תיעשה ביסודיות ותוכלו להיות בטוחים בתוצאותיה.

About admin

Check Also

שמשיות לעסקים: האלמנט החסר להשלמת האווירה

לא משנה איזה סוג של עסק אתה מפעיל, הרושם הראשון הוא מכריע. ובזמן שרוב העסקים …