מד טמפרטורה –  התפתחות היסטורית ואפשרויות טכנולוגיות  

כאשר אנו חושבים על מד טמפרטורה, הדבר הראשון שקופץ בראשינו הוא חום, אך חשוב לדעת כי לאותו מד המדידה יש היסטוריה ארוכה אשר פתחה פתח לשימושים רבים בהמשך. מד הטמפרטורה נבנה בשנת 1592 על ידי גלילאו גליליי, ובהמשך, בשנת 1709, הממציא הגרמני דניאל פרנהייט, שעל שמו קרוי מד המעלות פרנהייט, המציא סוג של מודד טמפרטורה מאלכוהול, ואחר גם המציא מודד לטמפרטורה העשוי מכספית. עם חלוף השנים, ועם התפתחות הטכנולוגיה, אותו מד טמפרטורה השתכלל והפך למד דיגיטלי, שכיום מאפשר שימושים למטרות רבות.

על ידי פעולה פשוטה, של התקנת מד מדידת טמפרטורה, ניתן בקלות לבדוק האם הטמפרטורה בחדר גבוהה מדיי או נמוכה מדיי, ובהתאם לכך ניתן לפעול. לא פעם יש ויכוח בין אנשים לגבי תחושת החום או הקור בחלל חדר כלשהו, ועל ידי התקנת מודד טמפרטורה ניתן לפתור זאת. כמובן שמודד הטמפרטורה אינו משנה בפועל את המעלות שבחדר, אך הוא כן מאפשר לקבל מידע ולדעת כיצד להתמודד או לפעול במקרה של חום או של קור. חשיבותו של מד הטמפרטורה עולה בעיקר כאשר הוא מותקן בחדרי ילדים או בחדרים בהם ישנם חפצים או מכשירים הרגישים לחום או לקור. ש\מודד הטמפרטורה משמש פעמים רבות כמד חום, המודד את חום גופו של האדם, אך עם זאת מודד הטמפרטורה מיועד בעיקר למדוד את רמת הטמפרטורה בחדר. מדי הטמפרטורה יכולים להיות עשויים מחומרים שונים, כמו: אלכוהול, כספית, דיגיטלי או צמד טרמי, ועל פי סוג החומר המד פועל.
את המד ניתן להתקין בקלות על אחד מקירות החדר

ניתן למצוא את המד בשימושים הנפוצים כמו במדידת לחות וטמפרטורה בחדר, מדידת חום הגוף, מדידת טמפרטורה במקררים ובמקפיאים, מדידת טמפרטורה בתנורי אפייה,  מדידת טמפרטורת המים באקווריום, מדידת הטמפרטורה של נוזלים ומדידת טמפרטורה של סוגי מזון שונים. יש להתאים את המכשיר למטרה לשמה צריכים אותו. האפשרויות והשימושים הם רבים ומגוונים, ואפשר למצוא את המודדים בצורות ובגדלים שונים. ככל שהטכנולוגיה מתקדמת כך גם האפשרויות שמד הטמפרטורה מציע לנו גדלות.

About admin

Check Also

כך תקלו על כאבי הצוואר הכרוניים

כך תקלו על כאבי הצוואר הכרוניים

כאבי צוואר כרוניים הם תופעה שכיחה מאוד, היכולה להשפיע על איכות החיים של אנשים רבים. …