למי עוזרים מדרסים?

באופן כללי מדרסים איכותיים עשויים לסייע לכל אדם לשמור על כף הרגל ובעצם על כל הגוף, למנוע מצבים שבהם חלוקה לא מאוזנת של העומס על האזורים השונים של כפות הרגליים, מכל סיבה שהיא, יוצרת פגיעות שונות (למשל דורבן או נקע), לספק הגנה בפני זעזועים (שנגרמים באופן בלתי נמנע כשהולכים, רצים, קופצים וכו') ובאופן כללי להפוך את התנועה שלנו לנכונה יותר ובריאה יותר. בפרט כדאי להשתמש בתוספת פשוטה ומבורכת זו לנעליים כשמחלה כלשהי מחייבת תמיכה משמעותית בכף הרגל, או כשמבצעים פעילות גופנית אינטנסיבית בתדירות גבוהה.

מדרסים לחיילים

חיילים ביחידות שדה, ובפרט בשלבים הראשונים של השירות הצבאי, מחויבים להתמודד עם מאמץ רב, מתמשך ורציף. עוד כדאי לקחת בחשבון כי מאמץ זה מתבצע תוך כדי נעילת נעליים כבדות שלא תמיד מספקות לכל האזורים בכף הרגל את התמיכה המיטבית. בהתאם חיילים הם קהל יעד חשוב במיוחד של מדרסים, ורצוי איכותיים – כדי לצמצם למינימום את הסיכון לשברי הליכה, כאבי גב ומצוקות רפואיות נוספות.

מדרסי ספורט

גם ספורטאים מבצעים פעילות גופנית אינטנסיבית, וגם אם היא מתבצעת עם נעליים מתאימות עדיין למדרסי ספורט חשיבות רבה – הן בצמצום הסיכון לפגיעה בכפות הרגליים ובאיברים נוספים (ברכיים, גב) והן כדי לסייע בהתאוששות מפציעות ספורט שונות כגון דלקת בגיד האכילס, נקעים, דורבן ועוד.

חשוב להתאים את המדרס לסוג הפעילות הספורטיבית ולפעולות השונות שמאפיינות אותה – כך למשל מדרסי כדורגלנים יספקו מענה לצורך לבצע שינויי כיוון ומהירות תכופים וכן יעניקו כוח מתפרץ, מדרסים לכדורסלנים יבטיחו תמיכה מרבית לאזורים הרגישים לניתורים ונחיתות, ועבור מי שרץ מומלץ לבחור מדרסים שמותאמים בדיוק למבנה כפות הרגליים.

הקלה על סימפטומים של מחלות שונות

גם מחלות שונות או מצבים רפואיים שגורמים לליקויים מבניים בכפות הרגליים מצדיקים שימוש במדרסים איכותיים. בפרט כך הדבר אצל חולי סוכרת, שכן הרגליים שלהם עלולות להתנפח, להתמלא יבלות ולגרום כאב. מדרסים לחולי סוכרת יש לייצר מחומר ייעודי, שעם, כדי לא להחמיר את הפגיעה. גם פלטפוס, כלומר רגל שטוחה, מחייב שימוש באמצעי העזר היעיל כדי לחלק נכון את העומס בין כל חלקי כף הרגל השטוחה.

About admin

Check Also

כך תקלו על כאבי הצוואר הכרוניים

כך תקלו על כאבי הצוואר הכרוניים

כאבי צוואר כרוניים הם תופעה שכיחה מאוד, היכולה להשפיע על איכות החיים של אנשים רבים. …