מדריך לפיזור חלוקי נחל

חלוקי נחל הן אותן אבנים קטנות המשמשות, בין השאר, לקישוט הגינה. כיום גם גופים ציבוריים וגם משפחות פרטיות עושות שימוש בחלוקי הנחל. החלוקים מתחלקים למספר קבוצות שונות: חלוקי נחל ניצן בצבע לבן קרם, חלוקי גולן בצבע גוון אפור וחלוקי צור בגוונים אפור עם פסים לבנים.

כדי לפזר את חלוקי הנחל בגינתכם תצטרכו להזמין בלות (שקים גדולים) של חלוקים לפי הצרכים שלכם, תצטרכו יתדות ברזל קטנות בצורת האות U ויריעת ניילון שחורה הנקראת פלריג.

היריעה עצמה בנויה בצורה כזו המאפשרת למים לחדור לתוכה, אולם חוסמת את קרני השמש לקרקע. ניתן להשיג אותה כיום בכל חנות לחומרי בניין או להזמין אותה דרכנו כמובן. התפקיד של יריעת הניילון הוא למנוע מעשבים שוטים לצמוח ולבצבץ דרך האבנים וכן לשמור על מראה נקי ואסתטי שכן הקרקע אינה מעורבת עם חלוקי הנחל. את היריעה תוכלו למצוא במידות שונות ובדרך כלל תוכלו לקנות אותה לפי מטר.

שיטת העבודה – פיזור חלוקי נחל

לפני פיזור חלוקי הנחל יהיה עלינו תחילה להכין את השטח. נמדוד את השטח ואפילו נשרטט אותו על דף. נרשום בדף את גודל השטח (במטרים) לאורך ולרוחב השטח שאנו רוצים לכסות בחלוקים. נצטרך עם איש מקצוע בנוגע לכמות שאנו צריכים לקנות ונצטייד בכל החומרים שאנו זקוקים: בלות של חלוקים לפי הכמות הנדרשת, יתדות הברזל להחזקת יריעת הניילון ויריעת ניילון שחורה לפי הגודל שאנו זקוקים לו.

העבודה לפי שלבים

  1. הזמנת החומרים
  2. יישור השטח (הידוק על ידי טרקטור) – לא חובה
  3. הנחת יריעת הפלריג בגודל ובמקום המתאים ולהדק באמצעות יתדות הברזל.
  4. פיזור החלוקים באמצעות הכלים שיש לכם: מריצה ודליים או פריקה ישירה של המנוף המוביל את החלוקים אליכם (אם הכנתם את השטח מראש).
  5. פיזור וסידור החלוקים באמצעות טוריה ו/או מגריפה. חשוב לבצע פיזור אחיד להימנע מאפשרות להצצות של יריעת הניילון מבעד לחלוקים (היא לא אמורה להירעות).

שתילה בשטח

אם אתם מעוניינים לבצע שתילת צמחים/עצים בשטח בו אתם רוצים לפזר את החלוקים יהיה עליכם לעקוב אחר הצעדים הבאים:

  1. דאגו לתשתיות מתאימות – הניחו את צנרת הטפטוף במקומות המיועדים לשתילה.
  2. סמנו את אזורי השתילה עם מוטות ברזל.
  3. חתכו מעט את יריעת הניילון באמצעות סכין או מספריים ובאזור בו אתם רוצים לבצע את השתילה.
  4. הניחו את קופסת העציצים הריקה הפוך עם החלק הפתוח כלפי מטה.
  5. לאחר פיזור החלוקים תוכלו להרים את הקופסאות ולהתחיל לשתול כרצונכם.

המאמר באדיבות אתר הכל בו לגן – מוצרי גינון והשקיה: http://www.kolbogan.co.il

About admin

Check Also

שיפוץ גינה בקסם הטבע – עם ריהוט גן מודרני

הקיץ הגיע, החמימות מרתקת והאוויר מתמלא בריחות של פרחים וטבע. זה הזמן לשדרג את הגינה …

כתיבת תגובה