להתכונן לקראת כניסת שבת

כניסתה של השבת היא רגע מרגש בכל שבוע מחדש. לאורך כל השבוע אנו עובדים תוך התכווננות להגיע אל היום המיוחד הזה. רבים מייחסים ליום זה חשיבות רבה, גם אם הם אינם שמים אותו במרכז חייהם במהלך השבוע כולו. אותם אנשים רוצים להגיע אל רגע כניסת שבת כשהבית מוכן ונינוח ליום המנוחה.

כניסת שבת – באיזו שעה?

על מנת להגיע אל יום זה מוכנים הדבר הראשון שיש לדעת הוא מתי השבת נכנסת. לאחר ששעת השבת ידועה אפשר להתחיל לתכנן כיצד יתקיים היום ומתי יתבצעו המשימות השונות. כיוון שלאורך השנה השבת נכנסת בשעות שונות, הטוב ביותר לעשות הוא לעקוב אחר השעות של הכניסה של השבת דרך אתר האינטרנט אשר מתעדכן מדי שבוע. כמו כן, אפשר כבר ביום ראשון לבדוק את השעה וכך להתכונן אליה.

משימות שחשוב לשים לב אליהן לפני השבת

ישנן מספר משימות אשר רוב האנשים רוצים לסיים לפני כניסת שבת וכך להבטיח לעצמם כי שבת זו תעבור בשלום ובנינוחות:

  • קניות – יש לסיים את משימת הקניות מוקדם ויש שיעדיפו לעשות קניות ביום חמישי. אלו שקונים מאפים יוכלו להשלים את הקניה ביום שישי ורצוי לעשות זאת בבוקר על מנת לסיים עם המשימה ולפנות זמן למשימות הבאות.
  • בישולים – את הבישולים יש לסיים לפני כניסת השבת ולהכין מספיק לארוחת שישי ולארוחות של יום השבת. למעוניינים להקל על עצמם ולאלו שעוד אין להם סדר קבוע של ארוחות מומלץ לתכנן מראש את המאכלים של שבת ולפעול על פי רשימה.
  • הוצאת הפלטה – זוהי משימה פשוטה ומהירה אך אין לשכוח לעשות אותה. בלי הפלטה המאכלים של שבת יהיו קרים והחוויה של השבת תהיה פחות נעימה.
  • רחצה ומקווה – יש שנוהגים להגיע אל המקווה לקראת השבת. כדאי לסיים משימה זו מוקדם. אחרים יבחרו להתקלח בבית. במשפחות בהן יש ילדים יש לפנות מספיק זמן לפני כניסת שבת כדי שכולם יספיקו להתקלח.
  • השארת תאורה – לקראת כניסת השבת יש להשאיר תאורה במקום המיועד לכך. כדאי להוסיף סעיף זה לרשימה ובכך להימנע מהעברת שבת בחושך.

About admin

Check Also

שמשיות לעסקים: האלמנט החסר להשלמת האווירה

לא משנה איזה סוג של עסק אתה מפעיל, הרושם הראשון הוא מכריע. ובזמן שרוב העסקים …